Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığını kazandığı Hakkari’nin Derecik ilçesini ziyaret etti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerde partisinin kazandığı Derecik İlçe Belediye Başkanlığı’nı kazanmasının ardından geldiği ilçede Derecik Belediye Başkanı Hasan Dinç, bölgenin kanaat önderleri ve binlerce kişi tarafından karşılandı. Burada konuşan Erbakan, ‘Derecik Belediye Başkanımız Hasan Dinç beye bu ev sahipliği için teşekkür ediyoruz. Tabii kendisiyle beraber tüm Derecik halkına da teşekkür ediyoruz. Bizleri en sıcak şekilde karşılayıp, bağırlarına bastılar. Buraya 3 sene evvel bir kez daha gelmiştik ve şimdi 3 sene sonra belediye başkanlığımızı ziyaret için Yeniden Refah Partili belediyemizi ziyarete gelmek nasip oldu. Tabii ki bu sonuçta milli görüş belediyesi çok büyük bir rol oynadı. Milletimiz milli görüşü geçmiş dönemdeki hizmetlerini çok yakinen bildiği ve hatırladığı için, bu milli görüş ruhunun bu günkü temsilcisi olan Yeniden Refah Partimize bu seçimlerde yöneldi’ dedi.

‘Bir Önceki Seçime Göre Oylarımızı Yüzde 100'ün Üzerinde Fark Attık’

Kelek Çıkan Karpuzu İade İsteğine Pazarcı Bıçakla Karşı Çıktı! Kelek Çıkan Karpuzu İade İsteğine Pazarcı Bıçakla Karşı Çıktı!

Türkiye genelinde üçüncü parti haline geldiklerini ifade eden Erbakan, ‘63 belediye 3 milyon oy ve belediye meclisi Türkiye geneli ortalaması yüzde 7 olmak üzere bir önceki seçime göre oylarımızı yüzde 100'ün üzerinde fark attık. Seçimi tartışmasız bir şekilde galibi olduk. Tabi bu kapsamda 63 belediyenin içerisinde Hakkari'nin Derecik belediyemizin olması da ayrıca büyük bir mana taşıyor. Çünkü biraz evvel Yüksekova'da da ifade ettiğim gibi burada, Hakkari'de bir belediye almak batıdaki başka bir ilden Konya'dan, Kayseri'den 10 tane belediye almakla eş değer. Bu bir başarı öyle görüyorum. Hakkari merkezde il genel meclis oylarımız yüzde 8,5'a ulaştı. Buda yine de Kayseri'de, Konya'da, Kahramanmaraş'ta yüzde 20 ve yüzde 30 almakla eş değer bir başarı. Kıymetli belediye başkanımızla beraber Dereciği layık olduğu yere taşımak için bu önümüzdeki 5 seneyi en güzel bir şekilde değerlendireceğiz’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA