Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen etkinliğe Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım, özel çocuklar ve aileler katıldı.

Gerçekleşen etkinlikte özel çocuklar ve aileler çok güzel ve keyifli bir gün geçirdiler.

Açılış konuşmasını yapan ZİÇEV Kayseri Şube Başkanı Asuman Talaslıoğlu, tek amaçlarının bu özel çocukları topluma kazandırmak olduğunun altını çizdi ve bu süreçte onları kaynaştırmak ve ailelerine destek olup toplumu bilinçlendirmek istediklerini söyledi.

“Her çocuk sevgi ister” diyen Talaslıoğlu, bir zihinsel engelli annesi olarak katılımcılara “Bu yavrularımızı sevelim, uzaktan değil yakından sevelim” diye ricada bulundu.

Talaslıoğlu’nun konuşmasından sonra yaptığı masa tenisi şovuyla Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonu Özel Sporcu Ebru Acer, izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Etkinlik2

Ardından Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nın öğrencileri tarafından sahnelenen tiyatro oyunu ilgiyle izlenirken, yine ZİÇEV öğrencileri tarafından hazırlanan sema gösterisi seyircilerden tam not aldı.

Ünlü Şarkıcı Kayseri'de Fırtına Estirecek Ünlü Şarkıcı Kayseri'de Fırtına Estirecek

ZİÇEV öğrencilerinin hazırladığı kukla gösterisi katılımcılar tarafından hayranlıkla izledi.

Etkinlikte, İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçen Olimpiyat Şampiyonu Down Sendromlu Milli Yüzücü Caner Ekin başarı hikâyesini paylaşırken, Özel Sporcular Federasyonu As Başkanı Osman Akdemir, TRT Engelsiz Spor Programı Yapımcısı Cem Çınar ve Özel Eğitim Uzmanı Begüm Turan ise katılımcılarla söyleşi gerçekleştirdi.

Etkinlik, protokol üyelerine plaketlerinin verilmesiyle son buldu.

E T K İ N L İ K1

Editör: Ülkü Şimşek