Trafik Haftası kapsamında düzenlenen programa katılan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye gündemine oturan ERVA Spor Okulları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Trafik haftası olması, ve 30 Trafik aracının emniyet güçlerine takdimi için düzenlenen programda Deniz Postası TV’ye konuşan Vali Gökmen Çiçek ERVA Spor okulları ile ilgili konuştu.

ERVA Spor Okullarının Türkiye gündeminde olmasına değinen Vali Çiçek, ’ERVA Spor Okulları gerçekten Kayseri'den ortaya çıkmış ve tüm Türkiye'de uygulanacağını ümit ettiğim değerli bir proje. Projenin Kayseri'de olmasının bir özelliği var. Bazen diğer illerde nasıl olur diye konuştuğumuzda Kayseri'de bunun olmasının belli bir altyapısı var. Çünkü Büyükşehir Belediye Başkanı bu konuda çok yapıcı. Özellikle STK'larımız çok yapıcı. Kurumlarımız çok yapıcı. Çünkü biliyorsunuz bu spor okulları farklı olarak valilik bünyesinde değil sadece. Her kurum kendi zihniyetine aldığı spor okullarını yapıyor. Bir ticaret odamızın var, organize sanayi bölgelerimizin spor okulları var özellikle STK'larımızın spor okulları var İş dünyamızın spor okulları var. Her bir spor okulu bir kurumumuzla ilişkili. Dolayısıyla bu spor okulları ne valiye bağımlı ne tek başına büyükşehir belediye başkanına bağlı ne de bir kuruma bağlı. Her bir kurumun kendi spor okulu var. Bütün masraflarını bunlar karşılıyor’ ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Korkutan Görüntüler! AVM’de Yılan Paniği Kayseri’de Korkutan Görüntüler! AVM’de Yılan Paniği

‘Kayseri'de Birlik Var Beraberlik Var’

Kayseri'de bu işin çok kolay olduğunu söyleyen Vali Çiçek ‘Kayseri'de çünkü birlik var beraberlik var. Kayseri'de bir şeye el attığınızda sizi hemen taşın altına dendiği gövdesini sokan insanlar var. Ben bu yüzden Kayseri'de bu işler mahallelerde yapmak veya sokak aralarında yapıyoruz biliyorsunuz bunu. Daha kolay oluyor. Biz bir söz verdik. Büyükşehir belediyemizle birlikte spor okulu olmayan mahalle bırakmayacağız’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER