Kayseri Polisinden Uygulama Noktasında Baskın: Tam 5 Kilo… Kayseri Polisinden Uygulama Noktasında Baskın: Tam 5 Kilo…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen trafik kazası sonrası aracıyla yoldan geçen doktor kaza yerinde durarak yaralılara ilk müdahaleyi yaptı.

Feci Kazada Kahraman Doktor Yaralıların Yardımına Koştu!-1

Kaza, Onikişubat ilçesi Fatmalı Mahallesi'nde meydana geldi. H.A. adlı kişi, 46 AFG 236 plakalı Tofaş marka otomobiliyle seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybederek Volkswagen marka bir minibüse çarptı.

Aw232396 07 (2) (1)

Çarpmanın etkisiyle otomobildeki sürücü ile beraber 4 kişi ve minibüsteki yolcu konumdaki bir kişi olmak üzere toplam 5 kişi yaralandı.

Feci Kazada Kahraman Doktor Yaralıların Yardımına Koştu!-2

Kaza sırasında bölgeden aracıyla geçen dahiliye uzmanı Dr. Harun Yerhan, yaralılara ilk müdahaleyi yaptı. Ambulanslar gelene kadar yaralılara müdahale edip çevredekilere yapılması gerekenleri anlatan Dr. Yerhan, otomobil sürücüsü yaralı gence ise moral verdi.

Feci Kazada Kahraman Doktor Yaralıların Yardımına Koştu!-3

Bölgeye gelen itfaiye ekipleri yaralı sürücüyü araçtan çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti. Kaza sonrası açıklama yapan Dr. Yerhan, “Tam bu bölgeden geçerken kazaya şahit olduk, meslek refleksi durup müdahale ettim. Bir tanesi ağır-orta yaralı, diğerleri ise hafif yaralı idi. İnşallah Rabbim sağlıklarını kavuşturur” diye konuştu.

Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kaynak: İHA