Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'ev ablası' olduğu iddia edilen D.K. hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tutuksuz sanık D.K. hakkında yürütülen soruşturma sonucunda iddianame hazırlandı ve Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Ümit Özdağ’dan Şok İddia: Kayseri’de Suriyeli Bir Sabıkalı, Türk Gencini Bıçaklıyor… Ümit Özdağ’dan Şok İddia: Kayseri’de Suriyeli Bir Sabıkalı, Türk Gencini Bıçaklıyor…

İddianamede, D.K.'nin FETÖ'nün kontrolündeki evlerde kaldığı, lise döneminde örgüte ait dershaneye gittiği ve örgüt üyeliğinden işlem yapılan kişilerle irtibatının belirlendiği ifade edildi. Ayrıca, D.K.'nin örgüt evlerine erzak sağladığı ve 'mahrem imamların' talimatları doğrultusunda hareket ettiği belirtildi. ByLock yazışmalarında adının geçtiği ve Bank Asya hesaplarında olağan dışı artış yaşandığı da iddianamede yer aldı.Sanık D.K.'nin 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. İddianamede yer alan bilgilere göre, D.K. hakkındaki suçlamaları kabul etmediği ancak yargılanmasının önümüzdeki günlerde başlayacağı belirtildi.

Adana'daki mahkeme süreci, şehirde FETÖ'nün etkilerinin hukuki yollarla bertaraf edilmesi adına önemli bir aşama olarak değerlendiriliyor. Mahkeme kararıyla ilgili gelişmeler yakından takip edilecek.

Kaynak: İHA