FETÖ’ye ait yapılanmalar devam ediyor. Şimdi de eğitim yapılanmasına bağlı devam eden öğrenci faaliyetlerinin yeni yedek bir birim kurduğu belirlendi. ARTI 1 isimli yapılanma deşifre oldu.

24tv’den alınan bilgilere göre, FETÖ'nün eğitim yapılanmasına bağlı olarak devam eden öğrenci faaliyetlerinin sekteye uğradığı veya deşifre olabileceği yerlerde devreye girmesi için 'ARTI 1' isimli yedek birim kurduğu öğrenildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede ‘şüpheli’ sıfatıyla yer alan 41 sanığın, FETÖ'nün ve söz konusu terör örgütünün elebaşı Fethullah Gülen'in emirlerini yerine getirmek ve küçük yaştaki kız çocuklarına yönelik örgütsel propagandayı devam ettirmek amacıyla ‘etkinlikler’ ve ‘ders’ adı altında organizasyonlar yaptığı kaydedildi.

Kayseri’de Yeni Yollar Açılıyor! Kayseri’de Yeni Yollar Açılıyor!

İhraç Olanlar Görev Yapıyor

Sanıkların üniversite, lise ve ilköğretim kademelerindeki öğrencileri yerleştirdikleri örgüt evlerinde ihtiyaçlarını karşıladıkları anlatılan iddianamede, örgütün yeni deşifre edilen ‘talebe yapılanması’ adı altında ‘devre talebe seferberliği’ başlattığı, bu yapılanmada, eğitim koçluğu görünümünde daha önce örgüte ait kurumlarda çalışmış ya da ihraç olmuş öğretmenler çoğunlukta olmak üzere başka mesleklerden de ihraç olanların görev yaptığı aktarıldı.

Örgütün ‘Beylikdüzü Kadın Öğrenci Yapılanması’na ait İstanbul Avrupa Yakası'nda ‘Çağla’, ‘Kardelen’, ‘Manolya’ ve ‘Yeni Ev’ olarak kodlanan 4 öğrenci evi olduğu anlatılan iddianamede, buralarda kalan öğrencilere burslar verildiği, sanıkların ayrıca 2 sohbet evi de oluşturdukları belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ