Kaza, Adana’nın Çukurova ilçesi Belediyeevleri Mahallesi Mangal Park önünde meydana geldi. Parkın yakınında park halinde bulunan 01 ASY 242 plakalı TIR’ın henüz bilinmeyen bir nedenle freni tutmadı. Yaklaşık 250 metre hareket eden TIR, parkın yanında bulunan 3 araca çarparak çocuk parkına girmeden durabildi. Kazayı gören çevredekiler durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine sevk edilen ekipler, araçları bulunduğu yerden çekici yardımıyla çıkardı. TIR ise müsait bir alana park edildi.

Kayseri’de Bayramlaşmaya Giden 7 Yaşındaki Çocuk 9. Kattan Düştü Kayseri’de Bayramlaşmaya Giden 7 Yaşındaki Çocuk 9. Kattan Düştü

Freni Tutmayan Tir, Çocuk Parkı Önünde Dehşet Saçtı! 2

Kazanın yaşandığı esnada parkta bulunan çocuklar ve aileleri ise büyük korku yaşadı. Parkın önünde kimsenin bulunmaması nedeniyle kazada şans eseri yaralanan olmazken, TIR’da ve çarptığı araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Freni Tutmayan Tir, Çocuk Parkı Önünde Dehşet Saçtı! 3

Kaza esnasında parkta oturan çocuklardan Batuhan Erdoğan, "Tırın galiba el freni çekilmemiş. Aşağı doğru kayıp buradaki arabalara çarptı. Biz de burada otururken gördük. 3 araç vardı. 3'üne birden çarpmış. Mangal parkta çok fazla çocuk var. Yola atlıyorlar. Daha dikkatli olunması gerekiyor" dedi.

Kaynak: İHA