Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu; 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' nedeniyle Melikgazi Belediyesi ve Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan MELMEK yıl sonu sergisini ve Melikgazi Belediyesi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Müdürlüğü ve KAYMEK iş birliği ile hazırlanan iki sergiyi ziyaret etti.

Palancıoğluuuuuu (1)

 Güzellik abidesi el emeği, göz nuru ürünlerin görücüye çıktığı sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek sanatın her şeyi güzelleştirdiğini söyleyen

Başkan Palancıoğlu; "Melikgazi Belediyesi olarak sanata, kültüre, el becerilerini geliştiren kurslara hayli önem veriyoruz. Melikgazi Belediyemizin Meslek Edindirme Kurslarında birbirinden çeşitli kurslarla vatandaşlarımıza hizmet sağlıyoruz. MELMEK kurslarımız yılın her döneminde yoğun ilgi görüyor. Dikiş- nakış, maraş işi, inci çanta yapımı, bakır rölyef gibi onlarca kursumuzda vatandaşlarımız hem el becerilerini geliştirebiliyor hem de meslek sahibi olabiliyor. Bu kapsamda MELMEK kursiyerlerimiz ve eğitmenlerimiz tarafından yıl boyunca çalışılan el emeği, göz nuru eserler sergide bizleri karşıladı. Melikgazi Belediyemiz fuaye alanda düzenlenen MELMEK sergimiz ziyaretçilere ev sahipliği yaptı. Ardından Kaymek Akademi'de düzenlenen KAYMEK sergisini de ziyaret ederek nakış nakış göz nuruyla süslenen, dokusunda sanat gizleyen ürünleri yakından görme fırsatımız oldu. Bu güzel sergilerde emeği geçen Melikgazi Belediyemiz, Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Müdürlüğümüz, MELMEK ve KAYMEK eğitmen ve kursiyerlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. MELMEK kurslarımızdan faydalanmak isteyen tüm hemşehrilerimizi kurslarımıza bekliyoruz" açıklamalarında bulundu.

Kayseri’de Bayram Namazı Saat Kaçta Kılınacak? İşte İlçelere Göre Namaz Saatleri Kayseri’de Bayram Namazı Saat Kaçta Kılınacak? İşte İlçelere Göre Namaz Saatleri

Palancıoğluuu2 (1)

Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkez Müdürü Hakan Tatlı ise Başkan Palancıoğlu'na sergi ziyaretinde eşlik ederek bu imkanları sağladıkları için kendilerine teşekkür etti.

Kaynak: İHA