Kayseri’de baba ve oğlu uyuşturucu ticareti yapma suçundan hapsi boyladı.  Ayrıca Uyuşturucu taciri başka bir kadın sanık tutuklandı. Kayseri’de uyuşturucu ticaret yaparken yakalanan baba ve oğlu çıkarıldığı mahkemede iyi hal indiriminden faydalanarak ceza aldı. Baba V.T. ve oğlu A.T toplamda 22 yıl hapis ve 30 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Türkiye’nin En Zeki Şehirleri Belli Oldu! Kayseri Kaçıncı Sırada? Türkiye’nin En Zeki Şehirleri Belli Oldu! Kayseri Kaçıncı Sırada?

Aynı davada suça yardım ve yataklıktan yargılanan diğer sanık Y.C. adalete yardım ettiği için cezasında yüzde 50 indirim yapıldı.  İndirimli cezası ise 5 yıl hapis ve 10 bin lira para cezası olarak tutanaklara geçti. Zehir tacirlerinin tutukluluklarının devamına karar verildi. Öte yandan, Kayseri'de uyuşturucu ticaretinden yargılanan kadın sanık 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sentetik uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan sanık E.G. ve avukatı katıldı. Savcı, mütalaasında, sanığın delil yetersizliğinden beraatını talep etti. S

anık E.G Uyuşturucu satıcılığı yapmadığını söyleyerek beraatını istedi.  Mahkeme heyeti, sanık E.G'ye "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para ceza verdi.

Editör: Ahmet Bolat