Kayseri’de alacak yüzünden kavga eden Enişte ve kayınçosu karakolda doğru söyleyip mahkemede şaştı. Kayınçosunun alacağı hapis cezasını öğrenince mahkemede barışmak zorunda kaldılar.

Baltalı Akraba Kavgası Mahkemeye Taşındı

Battalgazi Mahallesi’nde Enişte M.A. tartıştığı Kayınçosu S.Ö. gece yarısı evden kovdu. Elinde baltayla eniştesini kapısına dayanan kayınço tehditler savurarak alacağını istedi. Kapı önünde çıkan arbede sonrasında iki akraba karakolluk oldu.

Enişte M.A. karakolda verdiği ifadesinde kayınçosunun elinde balta ile gelerek kendisini öldürmekle tehdit ettiğini söyleyerek şikâyetçi oldu. Şikâyet üzerine tutuklanan S.Ö. Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme ve silahla tehdit suçundan 15 yıl hapis istemiyle ağır ceza mahkemesinde yargılandı.

Balta Silah Sayıldı

22 Öğrenci Köfteden Zehirlenmiş! 22 Öğrenci Köfteden Zehirlenmiş!

Hurdacılık ile ekmeğini kazanan S.Ö.nün elindeki balta mahkeme tarafından silah kabul edildi. S.Ö.’nün elinde baltayla eniştesinin kapısına gelerek tehdit etmesi ile cereyan eden iki akrabanın kavgası Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesine konu oldu. Savcılık iddianamesinde Kayınço hakkında 15 yıl hapis istedi.

Enişte-Kayın Karakolda Doğru, Mahkemede Şaşkın!

1. Ağır Ceza Hakimi mahkemede enişteye, karakoldaki ifadesini ve şikayetçi olup olmadığını sordu. Aralarında anlaştıklarını belirten enişte M.A. karakolda olayın öfkesiyle ifade verdiğini belirtti. M.A.’ya çıkışan mahkeme başkanı “öfkeyle ifade olur mu? Bak iş nerelere kadar geldi.” dedi. Kayınço S.Ö’de eniştesinin ifadesine karşılık “Öfkeyle bir anda verdiğin ifade bana 15 yıl hapis olmama neden olacak” diyerek isyan etti.

Mahkemede Gözyaşlarını Tutamadılar

Mahkeme başkanı olayın en yakın tanığı abla G.A’yı tanık olarak dinlemek istedi. Mahkeme salonunda ‘Biz barıştık anlaştık. Kardeşimi serbest bırakın” diyerek gözyaşı döktü. Hakim G.A:’ya akrabalıktan dolayı ifade vermeme hakkını hatırlattı. G.A. Kocası ve kardeşi adına ifade vermek istemedi. Ablanın mahkeme salonundaki gözyaşları iki tarafında duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

Editör: Ahmet Bolat