Kazım Yücel, 2024 yerel seçim sonuçlarını değerlendirirken adaylarının 3 aydır sahada olduğunu ve projelerini herkese anlattıklarını belirtti. Kayseri'de ki seçim sonuçlarını değerlendiren Yücel şunları söyledi: "Seçim sonuçlarına göre Kayseri'de şuana kadar açılan sandıklar yüzde 24 buna göre Ak Parti yüzde 36 civarlarında bizde yüzde 17-18 civarlarında görünüyoruz.

 İlerleyen saatlerde girilmeyen çok fazla sandık var. Yüzde 75 daha sandık girilecek ama Tomarza'nın Belediye Başkanı artık İYİ Parti'den. Yeşilhisar'da bir çekişme var, orada da önde olduğumuzu ıslak imzalı kayıtlardan bizler görebiliyoruz.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in Develi Ziyareti Bu Yüzden Mi? Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in Develi Ziyareti Bu Yüzden Mi?

Biz proje anlattık, hemşehrilerimiz belki projelerimize değil belki Ak Parti'den kopup da çıkan adayla Yeniden Refah Parti'sine çok ciddi bir oy akışı sağlamış. Belki bu dönemde proje anlatmayıp vatandaşa sadece Suriye konusu, ulaşım veya buna benzer yapmamız gereken konuları anlatmamız gerekiyormuş ama bizim beklentimizin çok altında bir oy oranı aldık.

Bugün artık üç kişiden bir kişinin oyunu alan yerel yönetim görünüyor.  İnşallah Kayseri Belediye meclisi artık çok çeşitli temsiliyetler gösterecek. Kayseri bir tepki koydu ortaya bu tepki Türkiye genelinde de Cumhuriyet Halk Parti'sinin bir çok yerde illeri almasından görebiliyoruz. Şehrimiz adına hayırlı olsun diyorum" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek