Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in eşi Sümeyra Çiçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan 81 il içinde 1’inci olan Kayseri adına ödül aldı.

Kayseri, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü’nde, 81 ilde 1’incilik elde ederek ödüle layık görüldü.

Emine Erdoğan, ‘30 Haziran Koruyucu Aile Günü sebebiyle 81 ilimizin vali eşleri, değerli koruyucu ailelerimiz ve çocuklarımızla bir araya geldik. Devlet koruması altında yetişen gencimizin hikâyesiyle gurur duyarken, koruyucu ailemizin örnek teşkil eden deneyimiyle umut bulduk. Bir çocuk için olabilecek en huzurlu ve güvenli ortamın bir aile ortamı olduğu düşüncesiyle, koruyucu aile sistemini güçlendirmeye devam edeceğiz. Yapılan çalışmalar ve Gönül Elçileri Projemiz neticesinde koruyucu aile yanında bulunan çocuk sayımızın 2002’den bu yana 515’ten, 10 bin 256’ya yükselmesi mutluluk verici.

En Fazla Koruyucu Aileye Sahip Kayseri

Başkan Büyükkılıç Belgeleri Verdi! Başkan Büyükkılıç Belgeleri Verdi!

En fazla koruyucu aileye sahip Kayseri, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimizi tebrik ediyor, Birleşik Arap Emirlikleri ile ülkemiz arasında sosyal hizmetler alanında imzalanan iş birliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum. Bu anlamlı program vesilesiyle ilham veren öyküsünü yeniden hatırladığımız, devlet koruması altındaki çocuklarımızın ‘Oya Annesi’ Oya Kayacık Hanımefendiyi rahmetle yâd ediyorum’ dedi.

Emine Erdoğan

Sümeyra Çiçek ise, ‘Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin elinden, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü münasebetiyle ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Programı’ kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar sonucu Koruyucu Aile sayımızla 1’inci olan Kayseri’miz adına ödül almış olmaktan onur duydum’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: ÖZEL HABER