Uyuşturucu madde imalatçılarına ve satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik ‘Narkoçelik-16’ operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında 700 kilo uyuşturucu madde ve 13 bin adet uyuşturucu hap ele geçirilerek 366 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 20 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik jandarma tarafından düzenlenen ‘Narkoçelik-16’ operasyonlarında; 700 kilogram uyuşturucu madde ve 13 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirterek, 366 zehir taciri ve sokak satıcısının da yakalandığını açıkladı. 
  
Bakan Yerlikaya açıklamasında şu bilgileri verdi, ‘Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek. Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca; 230 ekip ve 980 jandarma personelinin katılımıyla Diyarbakır, Antalya, İzmir, Ağrı, Kastamonu, Amasya, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, Sakarya, Van, Bingöl, Aydın, Tekirdağ, Çanakkale, Hatay, Afyonkarahisar, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Kayseri olmak üzere 20 ilde 'Narkoçelik-16' operasyonları düzenlendi.

Yaşı Kadar Hapis Cezası Vardı! Polisten Kaçamadı Yaşı Kadar Hapis Cezası Vardı! Polisten Kaçamadı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi, 38 sokak satıcısı yakalandı.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ