Yatırımını dövize yapan yatırımcılar, döviz kurlarının hafta boyunca hangi bant aralığında ilerleyeceğini merakla bekliyor. 

Ekonomist İslam Memiş, döviz kurundaki artışın Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın açıklamasından kaynaklı olabileceği yorumunu yaptı.

Ekonomist İslam Memiş, dolar kurundaki dalgalanmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ekonomist Memiş, ‘Dolar kurunda 32,62 TL seviyesi görüldü. Dolar kuru neden bir anda yükseldi? Dolar kurundaki bu yükselişi net olarak şudur şeklinde açıklamayız. Bunu kimse yapamaz ama bazı çıkarımlarda bulunabiliriz.  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Brics üyesi olunmasına dair bir açıklama yaptı. Rusya da bunu memnuniyetle karşıladı. Burada Hindistan, Çin, Rusya gibi ülkeler var.  Bu ülkeler kendi aralarında birleşip 250 milyar dolarlık bir sermaye oluşturdular. Aynen Dünya Bankası gibi bir finans merkezi kurdular. Türkiye’nin de buna dahil olmak istemesine dair Bakan Hakan Fidan açıklama yaptı. Dolar kurunda da yükseliş hareketi kişisel kanaatime göre bundan dolayı oldu’ dedi.

Bu haber, yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce finansal danışmandan görüş alınız.

Kayseri’de Döviz Ne Kadar Oldu? (14 Haziran) Kayseri’de Döviz Ne Kadar Oldu? (14 Haziran)

İşte, 8 Haziran Kayseri döviz alış – satış fiyatları
Dolar
Alış: 32,29
Satış: 32,30
Euro
Alış: 34,84
Satış: 34,87
Sterlin
Alış: 41,00
Satış: 41,31

Kaynak: HABER MERKEZİ