Kayseri’yi Ankara’yla 2, İstanbul’la 5 saate düşürecek Yüksek Hızlı Tren (YHT) Proje çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ‘Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi’nin şehrimize hayırlı olsun’ dedi.

Yht Ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büykkılıç, Ak Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Kayseri Milletvekilleri Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte YHT Hattı Projesi’nin Molu bölgesindeki T9 Tüneli başlangıç noktasını ziyaret etti.

Eski Belediye Başkanı Acı Haberi Duyurdu! Eski Belediye Başkanı Acı Haberi Duyurdu!

Kayseri-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi’nde çalışmaların 2027-2028 yıllarında tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Başkan Büyükkılıç, ‘İnşallah aldığımız bilgiler doğrultusunda 2027-2028 gibi de hızlı trenle Kayseri’mizin buluşacağını buradan bir kez daha vurguluyor ve hatırlatıyoruz. Kayseri-Ankara hızlı treni, 142 kilometrelik Yerköy'e kadar olan Kayseri hattı, sonrasında da Ankara’ya yapılmış olan ve devam eden hızlı tren hattının kullanılması şeklinde bir boyut. Üçlü konsorsiyum; Doğuş, Çelikler ve Özkar. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Her aşamasında herkesin katkısı var’ şeklinde konuştu.

Başkan BVüyükkılıç, ’Kayseri-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı (YHT) Projesi’nin şantiye alanı ve Molu bölgesindeki T9 Tüneli başlangıç noktasındaki çalışmaları etkililerimizden bilgi aldık. Kayseri’mizi Ankara’ya 2 saatte İstanbul’a ise 5 saatte bağlayacak Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi’nin şehrimize hayırlı olmasını diler, yüklenici firmamıza ve işçi kardeşlerimize kolaylıklar dilerim’ dedi.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ