Kayseri'nin tek ve önemli Milli Parkı olan Sultan Sazlığı'nda çalışmalar hızla başladı. Kuş Cenneti olarak da bilinen milli parkta ekipler çalışmaları başlattı. Hazırlıkların yapılmasıyla birlikte iki ayrı yürüyüş yolunda tadilat dönemi başladı.

Doğal Güzellikleriyle Biliniyor

Erciyes Dağı'nın kuzeyinde, merkeze yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Sultan Sazlığı, doğal güzellikleri ve sanatsal yönüyle tanınıyor. Doğal güzelliklerin yanı sıra el sanatları ürünleriyle de öne çıkan Sultan Sazlığı, her yıl turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi 2024 03 23T221028.502 (1)

Yürüyüş Yollarında Tadilat Yapılıyor

Yola Çıkacak Olanlar Dikkat! Kayseri'de Bugün Hava Nasıl Olacak? Yola Çıkacak Olanlar Dikkat! Kayseri'de Bugün Hava Nasıl Olacak?

Tadilat kapsamında bakıma alınan yürüyüş yollarında köklü değişikliklere gidilmese de ekipler yapılandırma çalışmaları yapıyor. Sultan Sazlığı'nda en uzun mesafe 2300, en küçük olan ikincisi ise 1200 metre uzunluğa sahip yürüyüş yolları bulunuyor. Halk tarafından büyük ilgi gören Sultan Sazlığı Milli Parkı, su üzerinde bulunan ahşap yürüyüş yollarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Türkiye'nin En Önemli Sulak Alanları Arasında

Sultan Sazlığı'nın bir diğer dikkat çekici özelliği, bitki çeşitliliğinin fazla olmasıdır. Aynı zamanda ismine uygun olarak Kuş Cenneti'nde 301 kuş türü olduğu biliniyor. Sultan Sazlığı, iki ana kuş göç yolunun bu alanda kesişmesi nedeniyle Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olarak kabul ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi