Geçtiğimiz ay başlatılan Onaylı randevu sistemi vatandaşlara önemli ölçüde kolaylıklar sağlarken Bakan Fahrettin Koca Kayseri Şehir Hastanesi ile ilgili ilk değerlendirmesini bnayram sonunda yapacak. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başhekimler ve eğitim ile klinik sorumlusu hekimlerle yapılan toplantıda, Onaylı Randevu döneminde şu ana kadar ulaşılan sonuçların değerlendirildiğini belirtti. "İstanbul'daki en büyük hastanemiz olan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde, Onaylı Randevu uygulamasının daha başlangıç aşamasında bile çok önemli sonuçlar ortaya koyduğu görülüyor" diye konuştu.

Poliklinik Kapasitesi Artırıldı

Onaylı Randevu Sistemi'nin uygulandığı Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde elde edilen ilk sonuçlar hakkında bilgi veren Bakan Koca, "Poliklinik kapasitemizi %50’nin üzerinde artırdık. Randevu taleplerinin %90’ına 24 saat içinde dönüş sağlayabilir aşamaya geldik. Birkaç branş dışında önemli sorun kalmadı" ifadelerini kullandı.

Aman Dikkat! Klimalar Hayatınızı Kabusa Dönüştürebilir Aman Dikkat! Klimalar Hayatınızı Kabusa Dönüştürebilir

Bakan Koca1

Bakan Koca, bu süreçte gösterilen çaba ve sorumluluk bilinci için hastane çalışanlarına, hekimlere ve hastane yönetimine teşekkür etti. Ayrıca, Onaylı Randevu uygulamasına hızla uyum sağlayan hastalara da teşekkürlerini iletti. "Bu süreçte, randevulu hasta kabul kapasitesini %50’den fazla artırma başarısını gösteren hastane çalışanlarımıza, hekimlerimize ve hastane yönetimine teşekkür ederim. Onaylı Randevu uygulamasına hızla intibak eden hastalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Bakan Koca, Onaylı Randevu Sistemi'nin sağlık hizmetlerinin daha verimli hale getirilmesinde önemli bir adım olduğunu vurgularken diğer hastanelerin verilerini bayram sonunda açıklayacağını söyledi.

Muhabir: HABER MERKEZİ