Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen mayıs ayı meclis toplatısında, CHP meclis üyeleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç arasında tatlı bir atışma yaşandı. 

Meclis gündemine getirilen Melikgazi Belediyesi tarafından satışı gerçekleştirilmesi istenen arsalar ile ilgili konu görüşülürken, CHP’li meclis üyesi Özgür Özer’in ‘Kayseri parsel parsel satılıyor’ cümleleri üzerine  Başkan Memduh Büyükkılıç, “ Hem yatırım istiyorsunuz hem de oy verip destek olmuyorsunuz sözleriyle karşılık verdi. Karşılıklı olarak iki tarafında birbirine gülerek cevap verdiği anlar dikkat çekti.

Kayseri Parsel Parsel Satılıyor!

Gündem maddelerinin görüşülüp oturumun kapatılması sonrasında CHP’li meclis üyesi Özgür Özer’e gerçekleştirilen toplantıyı nasıl değerlendirdiğini sorduk. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile yaşanan diyalogu da anlatan Özer, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında bugün hepimiz gördük ki Kayseri parsel parsel satılıyor. Bugün beş parselin satışı onaylandı.

Bizim Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubu olarak itirazımız şu yöndeydi; Bir bu parseller neden satılıyor? Yani ne var ortada bu parsel parsel satış Ankara'ya mı dönüyoruz eski döneme. Ikincisi satılan parsellerin hiçbirinde metrekare ve fiyat bilgisi yok. Biz bir meclis üyesi olarak bu arsaların kaç metre olduğunu, tahmini bedellerinin ne olduğunu bilmemiz lazım. Bunlar ticaret alanı mı? Konut alanı mı? Başka bir alan mı? Bunları bilmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Kent Ekmekte Ekmek Bulunmuyor!

Kent ekmek ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Özgür Özer, “Kent ekmekte bugün dört adet büfenin işletilmesiyle ilgili karar var. Biz de Başkan Bey'e şunu söyledik. Seçim gördük ki bütün mahallelerden çok ciddi derece kent ekmek büfesi talebi var. Ama bu talep maalesef karşılık bulmuyor. Sayılarını arttırın. Bir de var olan kent ekmek büfelerinde ekmek bulunmuyor zaten. Ekmekler bulunabilsin, insanlar sırada. Bunu gündeme aldık” dedi.

Ali Yerlikaya’dan Kazaya İlişkin Açıklama Geldi! Ali Yerlikaya’dan Kazaya İlişkin Açıklama Geldi!

‘Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Özgür Özer, Memduh Büyükkılıç

Tasarruf Tedbiri Sorusu Geçiştirildi!
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın aldığı tasarruf tedbirlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından da uygulanacak mı sorusunu sorması üzerine yaşanan diyalogu değerlendiren Özer, “Bugün Maliye Ve Hazine Bakanlığı bir tasarruf tedbiri genelgesi yayınladı. Belediyemiz’de de böyle bir şey düşünmüyor musunuz dedim. ‘Biz zaten yapıyoruz’ gibi bir geçiştirme cevapla bu konunun üzerinde çalışılmadığı belli olmuş oldu. Ben istiyorum ki belediyenin ana gövdesi ve 15 iştiraki de tasarruf yapsın. Devletin başı böyle bir karar aldı, devletin bir uzantısı olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin de bu karara uyması lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Özel Haber