Kayseri’ye Pınarbaşı’nı desteklemek için gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan’ı Fatih Erbakan, 100 AK Partili ismin YRP’ye katıldığını söyledi. 

YRP Genel Başkan’ı Fatih Erbakan, çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek için Kayseri’ye geldi. Kayseri’de bir restoranda kahvaltı yaptıktan sonra burada açıklamalarda bulunan Başkan Erbakan, ‘Bütün zorluklara ve imkansızlıklara rağmen Kayseri'de Yeniden Refah Partimiz çok büyük bir atılım gösterdi. Bir önceki seçime göre oyları kat be kat arttırdı ve dediğim gibi büyükşehirde yüzde 20’lik bir oy oranına diğer ilçelerin pek çoğunda da yüzde 20’nin 30’un üzerinde Yahyalı ilçemizde yüzde 40 oranında oya ulaştık. Kayseri'den bu beklenirdi. Merhum Erbakan hocamızın meşhur bir sözü çok sık tekrarlardı, ‘Her şey aslına rücu eder’ derdi. Her şeyi aslına döner. Kayseri'ye baktığımız zaman 1991 seçimlerinde Refah Partimizin 7-0 milletvekillerini çıkardığı, aldığı bir ilimiz. 1994’ten itibaren sürekli Milli Görüş Belediyeciliğine kavuşmuş bir ilimiz. Dolayısıyla temelinde, kökeninde, milli görüş yatan bir Anadolu şehri. Bu bakımdan tekrardan milli görüşe ve Yeniden Refah Partimize bu yönelişin olması zaten olması gerekendi’ dedi.

Erbakan1

‘520 Bine Çıkan Üyelerimizi 1 Milyona Ulaştırmak’

Oy oranının artması için iki koldan çalışacaklarını söyleyen Başkan Erbakan, ‘Burada emeği geçen, isimsiz kahramanlara, başta il başkanımız olmak üzere, belediye başkan adaylarımız olmak üzere, teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu başarıya vesile oldular. Ve Kayseri halkına da bu feraseti, bu basireti, bu teveccühü ve bizlere bu güveni dolayısıyla en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bundan sonra da bu oy oranımızı hem Kayseri'de hem Türkiye genelinde arttırmak için iki kolda çalışacağız. Birinci kol, teşkilatlarımızın çalışmaları, halkımıza daha geniş bir şekilde ulaşmak, 520 bine çıkan üyelerimizi inşallah 1 milyona ulaştırmak. Teşkilat çalışmalarıyla milletimizin kalbine girmek. Diğer bir kol da, kazanmış olduğumuz 63 belediyemizde yapacağımız ahlaklı belediyecilik hizmetleriyle, milli görüş belediyeciliği hizmetleriyle milletimizin kalbine girmek ve inşallah 2028 seçimlerinde Milli Görüş'ü Yeniden Refah Partimizi iktidara taşımak. Geçmişte de böyle oldu, 1989 ve 1994’te Milli Görüşlü belediyelerin yaptığı hizmetler Refah Partimizi 1996’da İktidar yaptık. Şimdi dolayısıyla hem teşkilat çalışmalarımız hem de belediyelerimizde yapılacak hayırlı hizmetlerle Yeniden Refah Partimizi, Milli Görüş'ü iktidara taşıyacağız. 

‘YRP Her Geçen Gün Büyüyor’

Devlet Bahçeli’ye Sert Sözler: Memleketi Bu Hale Getirip, Suç Ortağını Bize Doğru İtmesin Devlet Bahçeli’ye Sert Sözler: Memleketi Bu Hale Getirip, Suç Ortağını Bize Doğru İtmesin

YRP’ye katılımların arttığını belirten Başkan Erbakan, ‘Bugün, yine Yeniden Refah Parti Bize önemli katılımlar olacak. Avukat Mustafa Çelebi kardeşimiz ve 100’e yakın AK Partili arkadaşımız, AK Parti'den istifa ederek inşallah Yeniden Refah Partisi saflarına geçerek, partimize katılacak. Bunun da hayırlı olmasını diliyorum. Kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Bu katılımların da çok yoğun bir şekilde devam edeceğini biliyoruz. Yeniden Refah Partimiz her geçen gün büyümeye devam ediyor. Milletimizin toplanma adresi olmaya devam ediyor’ diye konuştu.
 

Kaynak: ÖZEL HABER