Kayseri’de Melikgazi Belediyesi tarafından hayırsever işbirliği ile okullar açmaya devam ediyor. Battalgazi mahallesinde ihtiyaç doğrultusunda gerçekleştirilen okul inşaatında sona erdi. Daha önce bu işbirliklerden 20 okul yapan Melikgazi Belediyesi, 21.’sinin açılışını yaptı. 

Melikgazi Belediyesi Saniye Şahin Yıldırım Anaokulu'nun Açılışını Gerçekleştirdi (6)

Kayseri Millet Bahçesi Dolup Taştı! Kayseri Millet Bahçesi Dolup Taştı!

Hayırsever iş birliği ile hayata geçirdiği Melikgazi Belediyesi Saniye-Şahin Yıldırım Anaokulu'nun açılışında konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu; “İnşallah açmış olduğumuz bu okul hayırlara vesile olur. Bugün ben özellikle velilere teşekkür ediyorum. Anaokulunu velilerle birlikte açalım diye davetiye göndermiştik. Tüm veliler burada. Çocukların yetişmesinde ülkemizin geleceğinde hanım kardeşlerimizin rolü çok büyük. Çocuklar hepimiz için, her aile için en önemli unsur. Dolayısıyla herkes çocuğunun en iyi şekilde yetişmesini istiyor.

Bizler de Belediye Başkanları olarak sizlerin en iyi şekilde çocuklarınızı eğitime göndermeniz için, yeni okullar yapmak için çalışıyoruz. Sayın Valimiz, Milli Eğitim İl ve İlçe Müdürlerimiz ile birlikte güzel bir koordinasyon içerisinde okullar yapıyoruz. Burada da rekor bizde. Melikgazi olarak 21 okul yaptık. Şu anda 22. okulun temelini kazdık. İnşallah okulları yapmaya, açmaya devam edeceğiz. Biz sizin çocuklarınıza kendi çocuğumuz gibi bakıyoruz. Çocuklarımız ne kadar geleceğe iyi hazırlanırsa, o kadar bu ülkenin geleceği, güçlü ve büyük Türkiye'nin alt yapısı hazırlanmış olur. Anaokulları son derece önemli. Anaokullarında görev yapan müdürlerimize, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü ağaç yaşken eğilir derler. Çocuklarımıza bu yaşlarda verilecek temel eğitimler, ahlaki eğitimler, okuma ile ilgili, iletişim ile ilgili etkinlikler son derece önemli” açıklamalarını yaptı.

Melikgazi Belediyesi Saniye Şahin Yıldırım Anaokulu'nun Açılışını Gerçekleştirdi (4)

Okul dışında kütüphane eksiklerini de gidermeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Palancıoğlu; “Sadece anaokulu değil, ilkokul, ortaokul, lise de yapıyoruz. Özellikle buradan çıkan çocuklarımızın bir kısmı yeni yapmış olduğumuz meslek liselerine giderler diye düşünüyorum. Kaba inşaatını bitirdiğimiz ve incesine başlayacağımız Havacılık ve Uzay Bilimleri Lisesi tamamen burslu olmasını istediğimiz, iş garantili bir meslek lisesi olacak. Türkiye'deki en önemli liselerden birisi olacak. Meslek liseleri spordan, müzikten bilime kadar her alanda önemli. 

Melikgazi Belediyesi Saniye Şahin Yıldırım Anaokulu'nun Açılışını Gerçekleştirdi (5)

İnşallah Milli Eğitimimiz, Valiliğimiz, Büyükşehrimiz ile birlikte bu tür yatırımlara da hız kesmeden devam edeceğiz. Bir düşünürümüzün ünlü bir sözü var: “Şehri imar ederken nesli ihmal ederseniz, o ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder.” diyor. Gençlerle ilgili daha çok proje yapmamız lazım. Biz gençlerle çocuklarla ilgili bütün projelere açığız. Sadece okul yapımında değil kütüphane yapımında da Melikgazi Belediyesi olarak rekor hizmetler yapıyoruz. Şu ana kadar tam 15 adet kütüphane yaptık. İnşallah bunların sayısı her geçen gün artacak. 

Belediye meclisimize de meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Bizim yaptığımız çalışmalarımıza meclis üyelerimiz destek veriyor; uyum içerisinde çalışıyoruz. Bu nedenle 600 bin nüfusa hizmet eden Melikgazi Belediyesi Türkiye'de en çok okul yapan, en çok kütüphane yapan, en çok sağlık ocağı yapan, en çok park yapan belediye unvanını alıyor. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Hayırseverlerimizle birlikte Melikgazi Belediyesi olarak rekor sayıda hizmet yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Melikgazi Belediyesi Saniye Şahin Yıldırım Anaokulu'nun Açılışını Gerçekleştirdi (2)

Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse burada yaptığı konuşmada; “Bugün Melikgazi'de ikinci okul açılışımızı yapıyoruz. Şu anda ilimizde 30 tane okul inşaatımız devam ediyor. Her şeyden önce bu ülkeyi, bu vatanı, bu bayrağı, bu inancı taşıyacak iyi insanlar yetiştirmek istiyoruz. Yetiştirdiğimiz insanların dünyadaki akranlarıyla yarışabilecek şekilde bilimde, sanatta, kültürde, sporda en iyisi olmasını diliyoruz. Bu düsturla da öğrencilerimize en iyi fırsatları hazırlamaya çalışıyoruz. Sadece eğitime akademik başarı olarak bakmıyoruz. Bizim temel amacımız hayat başarısını yakalayacak, atasını, vatanını, milletini, kendi türküsünü bilecek gençler yetiştirebilmek” diye konuştu.

Melikgazi Belediyesi Saniye Şahin Yıldırım Anaokulu'nun Açılışını Gerçekleştirdi (3)

Konuşmaların ardından protokol kurdele keserek Saniye-Şahin Yıldırım Anaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: İHA