Kayseri’nin Bünyan ilçesinde tarımsal faaliyetlerin verimli olarak sağlanabilmesi için geliştirilen sulama sistemleri ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sulama sisteminin tarımsal arazilerin çok önemli olduğu bilinmekte. Kırsal kesimlerde tarımsal ürünlerinin verimli bir şekilde üretilmesi ve arazilerde ürün kalitesini artırmak için sulama sistemleri için projeler hayata geçiyor. 

Kayseri’de Aktif Hale Getirildi! 3 (1)

Kayseri genelinde başlatılan Pınarbaşı’da bulunan Bahçecik Sulama Projesi kapsamında Bünyan arazileri de suya kavuşacak. Belediye Başkanı Selahattin Metin’in girişimleri sonucunda sonuç veren projenin Bünyan ayağı tamamlandı. Pazartesi gününden itibaren Büyüktuzhisar Elos-Atoğlu mevkiinin bazı kısımlarında sulama sistemi aktif hale getirilerek çalışmaya başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

Kayseri’de Aktif Hale Getirildi! 4 (1)

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bünyan Belediye Başkanı Selahattin Metin, “İlçemiz çiftçilerine hayırlı olmasını diliyorum. Güleker İnşaat yetkilileri ile bu alanda görüşmelerimiz devam ediyor. Sulama sistemlerini kısım kısım aktif hale getirerek çiftçilerimizin kullanımına sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kayserili Başkan Açıkladı! 3 bin 59 Konut Teslim Edildi Kayserili Başkan Açıkladı! 3 bin 59 Konut Teslim Edildi

Kayseri’de Aktif Hale Getirildi! (1)

Kaynak: Özel Haber