Son yıllarda ekonomik krizin gelmesiyle birlikte Türkiye'nin her bölgesinde olduğu gibi Kayseri'de de konut fiyatlarında büyük oranda yükseliş görüldü. Konut fiyatlarının yükselmesiyle birlikte arsaya talep daha da artmaya başladı.

Arsalara Talep Çoğaldı

Yaşanan deprem felaketlerinin ardından daha da artış gösteren fiyatlar çerçevesinde arsa sahibi vatandaşlara da müjde geldi. Aynı zamanda deprem sonrasında çok katlı binalara talep azalırken insanların son durağı arsalar oldu. Arsalara yapılan prefabrik evler vatandaşları daha güvende hissettiriyor.

Prefabrik Ev Yapmak İsteyenlere Destek Geliyor

Altın Yükselmeye Devam Ediyor, İşte Güncel Fiyatlar! Altın Yükselmeye Devam Ediyor, İşte Güncel Fiyatlar!

Arsalara uygun fiyatlar sunulmasıyla birlikte vatandaşın ilgisi daha da yoğunlaşıyor. Prefabrik ev yapmak isteyenler tarafından yoğun ilgi gören bu uygulamada devlet tarafından vatandaşlara destek sağlanıyor.

Başvururken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Prefabrik evler, bütçeye uygun bir konut seçeneğinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı durumları da içerisinde barındırıyor. Başvururken dikkat edilmesi gereken unsurlar şu şekilde belirtiliyor:

Başvuru yapacak kişilerin dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olması önem arz ediyor. Aynı zamanda kişinin kendi arsasına sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra aile içerisinde her bir bireyin kişi başı gelirinin asgari ücretin 1/3'ünden az olması önemli bir unsur olarak yer alıyor. Sahip olunması gereken engellilik, yaşlılık, boşanma veya dul kalma durumlarından en az birinin mevcut olması gerekiyor.

Kaynak: Haber Merkezi