Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde ihale fırsatı. Kayserililerin merakla beklediği ihale haberlerine bir yenisi daha eklendi. Melikgazi Belediyesi’ne ait olan 4 iş yerinin ihale ile kiralanacağı bilgisi paylaşıldı. Konum itibariyle fırsat niteliği taşıyan işyerlerinin eczane olarak kiralanacağı öğrenildi. 

Flaş Gelişme: Hükümetten Geri Adım Geldi, 9’uncu Yargı Paketinden Çıkarıldı! Flaş Gelişme: Hükümetten Geri Adım Geldi, 9’uncu Yargı Paketinden Çıkarıldı!

Açık teklif usulüyle gerçekleşecek ihale için detaylar belli oldu. Melikgazi belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Melikgazi Belediyesi olarak sağlıkta öncü yatırımlarımızla ilçemize hizmete devam ediyoruz. 5 yılda Melikgazi’mize 15 adet aile sağlığı merkezi kazandırdık. Aile sağlığı merkezlerimiz ile vatandaşlarımızın kendi mahallelerinde, yürüyüş mesafesinde, kolaylıkla sağlık hizmeti alabiliyorlar. Bu da beraberinde memnuniyeti getiriyor. 

Vatandaşlarımızın Melikgazi’mizde huzur içerisinde yaşamaları için ihtiyaç dahilinde projelerimizi hızla hayata geçiriyoruz. Yalnızca sağlık ocakları değil eczanelerimizle de vatandaşlarımıza sağlık alanında konfor sağlıyoruz. Böylece vatandaşlarımız kendi mahallelerinde hızlı bir şekilde ilaçlarını temin edebiliyorlar. 

İhale Günü, Saati, Yeri?
İhale detaylarını paylaşan Başkan Palancıoğlu, “Bu kapsamda Germir Mahallemizde ve Esentepe Mahallemizde mülkiyeti belediyemize ait olan 4 adet eczane yerini açık teklif usulüyle 10 yıllığına kiraya vereceğiz. İhalemiz 10 Temmuz Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleşecek. Germir Mahallesi H. Mehmet Yıldırım Aile Sağlığı Merkezi yakınında yer alan kiralanacak eczane yerlerimiz 123 metrekare olup, Esentepe Mahallesi Nurettin ve Naciye Setenci Aile Sağlığı Merkezi yakınında yer alan eczane yerlerimiz ise 75 metrekareden oluşmaktadır. İhalemize katılmak isteyen eczacılarımız melikgazi belediyesi adresimizden detaylı bilgi alabilirler. İhalemizin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor; tüm eczacılarımızı ihalemize bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Kurum Bülteni