Yarın tüm Türkiye'de Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) heyecanı yaşanacak. Cumartesi ve pazar günü gerçekleştirilecek sınavlara, Kayseri’den toplamda 56 bin 480 aday sınavda ter dökecek. YKS sınavına girecek adayların yakınları ise Seyyid Burhaneddin Türbesi’ne akın etti. Burada Yasin-i Şerif okuyan vatandaşlar, sınava girecek yakınları için dua etti.

Kayseri’de Herkes Oraya Akın Etti! Sebebi Bakın Ne Çıktı! 1

‘Duamızı Yaptık’

Çocuğu sınava gireceği için dua etmeye türbeye gelen Hatice Özdemir, "Buraya özellikle maneviyatı yaşamak için geldik. Kızımın da yanında olmak istedim. Duamızı ettik. İnşallah hayırlısını diledik. Bütün gençlerimiz için de hayırlısı olsun" şeklinde konuştu. Torununun yarın sınava gireceğini ve rahatlaması için türbeye geldiklerini söyleyen Nursen Yıldırım ise, "Torunumun üniversite sınavına hazırlık süreci bayağı yorucu oldu. Kendisi için de bizim için de stresli oldu. Şimdi manevi olarak rahatlaması ve sınava kendine daha çok güvenerek girmesi için Seyyid Burhaneddin Hazretleri’ne geldik. Duamızı yaptık. Allah hem benin torunuma hem de bütün sınava girenlerin hakkında hayırlısını versin" dedi.

Kayseri’de Herkes Oraya Akın Etti! Sebebi Bakın Ne Çıktı! 3

‘Sınavlarının Güzel Geçmesini Diliyorum’

Bir diğer vatandaş Mümine Öğredik de, "Türbeye dua etmeye geldim. Torunum yarın üniversite sınavına girecek. Ona dua etmek için geldim. İnşallah bütün adayların hepsine de dua ediyorum. Sınavlarının güzel geçmesini diliyorum" diye konuştu.

Sinan Ateş’in Mekke’deki Görüntüleri İzleyenleri Duygulandırdı… Sinan Ateş’in Mekke’deki Görüntüleri İzleyenleri Duygulandırdı…

Kayseri’de Herkes Oraya Akın Etti! Sebebi Bakın Ne Çıktı! 4

Kaynak: İHA