Kayseri'de Kurban Bayramına yaklaşık 2 buçuk ay gibi kısa bir zaman dilimi kalırken vatandaşlar daha şimdiden kurban fiyatlarını araştırmaya başladı.

Üst üste gelen zamlar ve asgari ücrete yapılan zammın ardından zor bir kurban bayramı dönemi vatandaşları bekliyor. Kayseri'de vatandaşlar geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıulda kurban fiyatlarını araştırmaya ramazanın son günlerinde başladı. 

Kurbanlık57

Kurban Bayramına kısa bir zaman kala Kayseri'de vatandaşları kurban telaşı sardı. Geçtiğimiz yıl 5 bin ile 10 bin arasında değişen küçükbaş kurban fiyatlarının bu yıl 10 bin ile 15 arasında olması bekleniyor. Küçükbaş kurbanın kesim fiyatlarının ise 500 TL-750 TL arasında olacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz yıl 75 Bin TL ile 100 Bin TL arasında olan büyükbaş kurban fiyatlarında bu yıl ciddi bir artışın olması bekleniyor. 

Kurbanlıklar

Asgari Ücretten Fazla Maliyeti Olacak

Bu yıl 7 kişilik büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 100 Bin TL'den başlaması bekleniyor. Buna göre büyükbaş hisseye girmek isteyen bir vatandaş kesim maliyeti ile birlikte 20 Bin TL ile 25 Bin TL arasında ödeme yapması gerekecek. Büyükbaş kurban kesim fiyatlarının ise 2 Bin TL ile 3 Bin TL arasında olması tahmin ediliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Borç Batağında Mı? Kayseri Büyükşehir Belediyesi Borç Batağında Mı?

Besiciler yaşanan bu artışın sebebi olarak asgari ücrete yapılan artış, yem ve maliyet giderlerinin artması olarak gösteriyor. 

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu