Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kurban kesim yerleri ulaşım saatleri ve yol güzergahı için bilgiler verdi. Kurban Bayramı’nda 400 personel ve 84 kasabın görevli olduğu Erkilet Bülbül Pınarı Mevkiindeki kurban kesim ve satış yerini hazır hale getirdi. 
 
Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile birlikte kurban kesim ve satış yeri hakkında basın mensuplarına bilgiler aktaran Başkan Çolakbayrakdar, Kayserililere en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek adına oluşturulan Erkilet Bülbül Pınarı mevkiindeki mobil kurban kesim yerinin teknolojik, hijyenik, sıhhi bir kesim alanı olması ve tüm detayların düşünülmüş olması dolasıyla vatandaşlarda memnuniyet oluşturduğunu ve Türkiye'de bu hizmeti yapan nadir belediyelerden biri olduklarını söyledi.

Kurban Kesim Yerleriii

Kayserililer Hafta Sonu Oraya Akın Etti! Kayserililer Hafta Sonu Oraya Akın Etti!

Modern ve son teknolojiye sahip kurban kesim ve kurban satış alanında tüm hazırlıkların tamamlandığına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü; 
  
Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini rahat, hijyenik ve huzurlu bir ortamda gerçekleştirebilmeleri için Erkilet Bülbül Pınarı mevkiinde hazırlamış olduğumuz kurban kesim ve satış alanında her şey hazır. Bu sene on birincisini gerçekleştireceğiz. Türkiye'de kurban hizmeti veren nadir belediyelerden birisiyiz. Kurban kesimlerinin yapılabilmesi için hazırlamış olduğumuz büyükbaş için 3 adet, küçükbaş için de 2 adet olmak üzere mobil kesimhanelerde gerekli çalışmalarımız tamamlandı. Şu ana kadar belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere, Kurban Bayramı dolayısıyla ek çalışmalar yapıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Erkilet Bülbül Pınarı mevkiinde başta olmak üzere 11 farklı noktada kesim hizmeti vereceğiz. Özellikle çevremizi temiz tutmak açısından vatandaşlarımızdan belediyelerimizin kesim için önermiş olduğu alanlarda kesim yapmaları noktasında hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. Çünkü biz bu alanlarda temizlikle ilgili her türlü önlemleri alıyoruz. Kocasinan Belediyesi olarak her türlü temizlik hizmeti ve yapılması gereken diğer hizmetleri kesintisiz sürdüreceğiz. Böylelikle vatandaşlarımızın daha huzurlu ve daha mutlu bir bayram geçirmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz’

Kocasinan Belediyesi'nin 12 farklı noktadaki kurban kesim yerleri,
  
Mimarsinan Mahallesi (Kapalı Semt Pazarı -küçükbaş mobil kesim yeri), Zümrüt Mahallesi (Kapalı Semt Pazarı), Ziyagökalp Mahallesi (Kapalı Semt Pazarı-küçükbaş mobil kesim yeri), Yenimahalle (Kapalı Semt Pazarı), Argıncık Cumhuriyet Mahallesi (Kapalı Semt Pazarı), Erciyesevler Mahallesi (Kapalı Semt Pazarı), Beyazşehir Mahallesi (Kapalı Semt Pazarı-küçükbaş mobil kesim yeri), Erkilet General Emir Mahallesi (Kapalı Semt Pazarı), Erkilet Camikebir Mahallesi (Kapalı Semt Pazarı), Yeşil Mahalle (Kapalı Semt Pazarı), Erkilet Bülbül Pınarı mevki (Kurban Satış ve Kesim Yeri), Oruçreis Mahallesi (Karpuzatan Kombinaları) 
  
Ayrıca Erkilet bülbüpınarı Kurban Satış ve Kesim Alanı'na ulaşım için Kayseri merkezinden Erkilet Hacışirin Bölgesi'ne yönelik Seyyid Burhanettin, Meydan, Medrese, İstasyon Caddesi ve Erkilet Bulvarı güzergahlarını takip eden Erkilet ve Ertuğrulgazi araçları kullanılacağı öğrenildi.

Ulaşım Saatleri, 

Hafta içi için 198 pano kodlu seferlerle Erkilet Hacışirin son durak sefer saatleri ise şu şekilde; 08:00, 09:00, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30. Hafta sonu ise 198 pano kodlu seferlerle Erkilet Hacışirin son durak sefer saatleri şu şekilde: 08:30, 09:15, 10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15, 16:15, 17:15, 18:15, 19:15. 

Kaynak: HABER MERKEZİ