Kayseri’de kuyumcu Fatih Nergis'i dükkânında boğazından bıçaklayarak öldüren 23 yaşındaki Onur Adıgüzel’in cezası belli oldu. Aile Gözyaşı döktü.

Davada psikolojisinin bozuk olduğunu iddia ederek kurtulmaya çalışan Onur Adıgüzel olay anını şöyle anlattı: Hatırladığım kadarıyla bir kuyumcuya girdim. Tezgâhta bilezikler vardı. Ben de bıçağı çıkarıp, rahmetliye doğru salladım. Üzerimdeki bıçağı 1-2 ay önce ava gitmek için almıştım.

Millet Caddesi'ndeki kuyumcuya giren Onur Adıgüzel, alışveriş bahanesiyle Fatih Nergis'ten bilezik istedi. Bileziği alan Adıgüzel cebinden çıkardığı bıçakla Nergis'i boynundan ağır bir şekilde yaraladı. Katil zanlısının bileziği alıp kaçtığı ve bıçakla yaraladığı anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri de 450 saatlik güvenlik kamerası görüntüsünü seyretti ve Onur Adıgüzel'i saklandığı evde yakaladı. Kuyumcudan çalınan bilezik ile olay sırasında kullanılan bıçak da evdeki aramada bulundu.

Kuyumcunun katil zanlısı olarak yakalanan Adıgüzel, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hâkimlikçe tutuklandı. Fatih Nergis ise hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen haziran ayında hayatını kaybetti.

Feci Kaza! Sollamaya Çalıştığı Otomobile Çarptı: 1 Ölü, 1 Yaralı Feci Kaza! Sollamaya Çalıştığı Otomobile Çarptı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Savunmasında pişman olduğunu dile getiren Adıgüzel, "Böyle bir olayın olmasını istemezdim. Uzun zamandır psikolojik tedavi görüyorum. Ne yaptığımı bilmiyorum. Bana sandalye fırlattı. Kesinlikle öldürme kastım yoktu. " dedi. 
Savcı, Onur Adıgüzel’i Bir suçu izlemek ve delillerin saklamaya çalışmak, yakalanmak amacıyla adam öldürmek, Bıçak taşıma ve kullanma, İş yerin silahla yağma ve cinayet suçundan müebbet hapis cezası almasını istedi.

Mahkeme heyeti savcının talebi karşısında Adıgüzel’in suçunu sabit olduğuna karar verdi. Onur Adıgüzel, Kuyumcu Fatih Nergis’i bıçakla öldürme suçunda Müebbet hapis cezasına, yağma suçundan 9 yıl 5 ay hapis cezası ve son olarak bıçak taşıma ve soygunda kullanma suçundan 8 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Editör: Ahmet Bolat