Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde açılacak olan Köy Pazarı, kayıtlar başladı. Her yıl yoğun talebin olduğu Köy Pazarı’nda vatandaşlar, üreticiden doğrudan doğal, kaliteli ve temiz ürünleri satın alabilecek. Melikgazi Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Köy Pazarı için kayıtların 25 Haziran Salı günü başlayıp 28 Haziran Cuma günü saat 16:00’a kadar süreceği bilgisi paylaşıldı. 
Başvuruların tamamlanmasının ardından köy pazarından satış yapmak isteyen üreticiler, 3-4 Temmuz tarihlerinde yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

Melikgazi'de Köy Pazarı Kayıtları Ne Zaman?

Çiftçilerin ürünlerini satmak için iyi bir fırsat olduğunu dile getiren Başkan Palancıoğlu, “Üretimi yaşatmaya devam etmeliyiz. Çiftçilerimizin ürünlerini tarladan direkt olarak vatandaşlarımıza sunduğu Köy Pazarı uygulamamız hemşehrilerimiz tarafından çok sevildi. Bu pazar sayesinde hem üreticilerimize destek oluyor hem de halkımızı temiz ve organik gıdayla buluşturuyoruz. Taze ve doğal ürünlerin satıldığı Köy Pazarı uygulamamıza bu yıl da devam edeceğiz. Pazarımızda yer almak isteyen üreticilerimizin İlçe Tarım Müdürlüğü’nden alınacak çiftçi kayıt sistem (ÇKS) belgesi, bir adet fotoğraf ve bir adet kimlik fotokopisiyle birlikte Melikgazi Belediyesi Ek Hizmet Binası Zabıta Amirliğine başvurması gerekiyor.

Felaketin Eşiğinden Dönüldü! Ağaç Traktörün Üzerine Devrildi! Felaketin Eşiğinden Dönüldü! Ağaç Traktörün Üzerine Devrildi!

Melikgazi'de Köy Pazarı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvurular tamamlandıktan sonra pazarımızda yer alacak üreticilerin belirlenmesi için 3-4 Temmuz tarihinde kura çekimi düzenleyeceğiz. 8 Temmuz Pazartesi tarihinde Köy Pazarılarımızı açacağız. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0 352 252 18 90 numaralı hattımızla irtibata geçebilir. Doğal, taze, organik ürünlere ulaşmak isteyen ve üreticilerimize destek olmak isteyen tüm hemşehrilerimi Köy Pazarına bekliyorum” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: Kurum Bülteni