Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde Emine Akçakaya İlkokulu anasınıfı öğrencileri, İyilik Kumbarası Projesi’ni hayata geçirdi. Proje kapsamında toplanan yardım paralarıyla alınan 15 adet tekerlekli sandalye, engelli vartandaşlara teslim edildi. Tekerlekli sandalyelerin teslim töreninde anaokulu öğretmeni gözyaşlarını tutamadı.

Kayseri’de Miniklerin O Hareketi, Öğretmenlerini Duygulandırdı! 3 (1)

Melikgazi ilçesinde bulunan Emine Akçakaya İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Sıdıka Aslan İçöz, öğrencileri ile birlikte düzenlediği İyilik Kumbarası Projesi, dikkat çekiyor. Geri dönüşüm malzemeleri ile yapılan kumbaralarda biriktirilen para ile geçtiğimiz sene 5 tekerlekli sandalye alınmıştı. Bu yıl yeniden düzenlenen projede, öğrenciler hem ebeveynleri hem de çevrelerinden yardım toplayarak toplam 15 adet tekerlekli sandalyenin engelli vatandaşlara ulaşmasını sağladı. 

Kayseri’de Miniklerin O Hareketi, Öğretmenlerini Duygulandırdı! 6 (1)

Kumbaralarda biriktirilen paralarla alınan tekerlekli sandalyeler, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde bulunan Sanat Galerisi'nde düzenlenen törenle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. İlkokul öğrencileri tarafından yapılan resimler, Engelleri Aşan Resim Sergisi'nin açılışı sonrasında görücüye çıktı.

Kayseri’de Miniklerin O Hareketi, Öğretmenlerini Duygulandırdı! 5 (1)


Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk konuyla ilgili olarak, “Ben bugün burada yapılan etkinlikte hem okul idarecilerimizi hem bu işe katkı veren velilerimizi ve çok değerli öğrencilerimizi kutluyorum ve tebrik ediyorum. Hayırları inşallah kabul olsun diyorum” açıklamalarını yaptı.

Kayseri’de Bayram Namazı Saat Kaçta Kılınacak? İşte İlçelere Göre Namaz Saatleri Kayseri’de Bayram Namazı Saat Kaçta Kılınacak? İşte İlçelere Göre Namaz Saatleri

Kayseri’de Miniklerin O Hareketi, Öğretmenlerini Duygulandırdı! 4 (1)

İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ise, “Bugün burada bu sergide emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize, ailelerimize, hayırseverlerimize, bu çalışmanın kahramanı sevgili çocuklarımıza ve en büyük işbirlikçimiz büyükşehir belediyemize teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Miniklerin O Hareketi, Öğretmenlerini Duygulandırdı! 8 (1)

Gözyaşlarını Tutamadı!
Emine Akçakaya İlkokulu anasınıfı öğretmeni Sıdıka Aslan İçöz bu projenin diğer okullarda da yapılması gerektiğini ifade ederek, “Aralık ayında Türk Malı Haftası'nı kutluyoruz malum. Bu haftada ben öğrencilerimin tüketimden ziyade üreten, dönüştüren ve düşünen bireyler olarak yetişmesini istediğim için ne yapalım diye düşündük. Geri dönüşüm malzemelerinden 3 boyutlu kumbaralar tasarladık. Bu kumbaralarla da Mayıs ayında Engelliler Haftası'na kadar bir bütçe oluşturmalarını istedim. 

Kayseri’de Miniklerin O Hareketi, Öğretmenlerini Duygulandırdı! 2 (1)

Öğrencilerim de akrabalarından, komşularından ve anne babalarının iş yerlerine gidip, projeyi anlatarak destek istediler. Ben bu projeyi geçen yıl başlatmıştım ve 5 adet alabilmiştik ama bu yıl velilerimizin de katkıları çok büyüktü. 15 adede tamamlayabildik. Bu projenin daha fazla okula örnek olmasını istiyorum. Herkes yapmalı bence bu ve benzeri projeler. Seneye hedefimiz 2-3 katı olabilir, daha fazla insana erişmek olabilir. Şahsım ve öğrencilerim adına çok mutluyum” dedi.

Minik Gökçe: Harika Duygu!
Anasınıfı öğrencisi Gökçe Selma Yıldız da, “Kumbaramızı geri dönüşüm malzemelerinden yaptık. Sonra da para topladık ve tam 15 tane tekerlekli sandalye aldık. İhtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Bunun için de çok güzel hissediyorum ve doğrusunu söylemek gerekirse harika bir duygu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA