Büyükkılıç, Mimar Sinan'ın eserlerini çağdaş sanat ve eğitim ile buluşturarak köy okullarının duvarlarını onun eserleriyle süslemeyi planlıyor. Mimar Sinan'ın dünya mirasına kazandırdığı yapılar, Osmanlı İmparatorluğu'nun birçok bölgesinde izler bırakmıştır.

Kayseri’de Kurban Bayramı’nın İlk Günü Hastanelik Olan Acemi Kasap Bilançosu Belli Oldu Kayseri’de Kurban Bayramı’nın İlk Günü Hastanelik Olan Acemi Kasap Bilançosu Belli Oldu

 Ağırnas Köyü'nde doğan bu eşsiz dehanın hatırasını canlı tutmak amacıyla, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenecek etkinlikler, "Kayseri'de Sinan Zamanı" adı altında yıl boyunca devam edecek.

Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, Mimar Sinan'ı modern yapılara meydan okuyan eserleriyle, hem Kayseri'nin gururu hem de dünya çapında tanınan bir değer olarak nitelendirdi. Köy okullarının duvarlarını, sanatçılar ve çocuklarla birlikte Mimar Sinan'ın eserleriyle süsleyeceklerini belirtti. Bu etkinliklerin, Mimar Sinan'ın ruhunu ve eserlerini gelecek nesillere aktarma çabası olduğunu vurguladı.

Etkinlikler, ülkemizin önde gelen sanatçılarının katılımıyla gerçekleştirilecek resim yapma etkinliği gibi çeşitli etkinliklerle zenginleştirilecek. "Kayseri'de Sinan Zamanı" etkinlikleriyle, Mimar Sinan'ın mirası ve değerleri yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılacak.

Etkinlik 3 Haziran Pazartesi saat 11.30'da Gürpınar İlkokulu'nda düzenlenecek.

Kaynak: haber merkezi