Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi’nde, dün akşam saatlerinde Suriyeli bir vatandaşın küçük kız çocuğunu taciz etmesi, mahalleliyi sokağa döktü. Giderek büyüyen olayların ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Saatler süren olaylarda, vatandaşlar Suriyelilere ait ev, iş yeri ve araçları ateşe verdi. ‘Ülkemde sığınmacı istemiyorum’ diyen vatandaşlar, ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ sloganlarını attı. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, vatandaşları sakinleştirmek için olay yerine Vali Gökmen Çiçek, Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’da geldi.

Kayseri’de Sanayide Çarklar Durdu Üretimde Sıkıntı Yaşanıyor! 3

Tepkiler Dinmedi

Saatler geçmesine rağmen vatandaşların tepkisi dinmedi. Günün geç saatlerine kadar süren olaylarda, ayrıca 10 polis memuru da yaralandı. Bazı vatandaşlar ise gözaltına alındı. Tepkilerin ardından sabah saatlerinde Suriyelilere ait iş yerleri faaliyet göstermedi ve kepenkleri açılmadı.

Üretimde Sıkıntı Yaşanıyor  

RHG Enertürk Enerji Stadyumu Süper Lig'e Hazır RHG Enertürk Enerji Stadyumu Süper Lig'e Hazır

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) çalışan Suriyeli vatandaşlar, gece yaşanan ve geç saatlere kadar süren olanlar sonrası sabah işe gitmedi. Bunun sonucunda ise OSB’de bulunan firmalarda üretim sıkıntısı yaşanmaya başladı.

Kayseri’de Sanayide Çarklar Durdu Üretimde Sıkıntı Yaşanıyor! 1

OSB’de faaliyet gösteren bir firmalarda makinelerin durduğu ve üretimde aksamaların yaşandığı görüldü. 

Kaynak: Özel Haber