Kayseri Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen Motosikletli Kuryeler Derneği üyeleri, yaptıkları eylemle sıkıntılarını dile getirdi. Motorlarıyla birlikte tepkilerini dile getiren kuryeler, mesleki sıkıntılarına çözüm arıyor.

Kayseri’de Motosikletli Kuryeler Derneği emre akman motosiklet
 

Artık Ölmek İstemiyoruz!
Moto Kuryeciler Başkanı Halil Özsoy, Cumhuriyet Meydanı’nda Deniz Postası TV’ye konuştu.  Balıkesir’de canice katledilen Emre Akman isminde motosikletli kuryelik yapan meslektaşını hatırlatan Özsoy, “Emre Akman kardeşimizin haince katledilmesi bu eylemi yapmamıza sebep oldu. Emre kardeşimize baş sağlığı diliyoruz. Artık ölmek istemiyoruz. Paket değil can da taşıyoruz” diye konuştu.

Kayseri’de Motosikletli Kuryeler Derneği başkanı halil özsoy

Bu İlk Cinayet Değil!
Motosikletli Kuryeler Derneği Kurucu Onursal Başkanı Murat Topuz, bu ilk kurye cinayeti değil diyerek; “Ankara’da, İstanbul’da da bu tür olaylar oldu. Dileğimiz şu ki; Kurye katliamları artık son bulsun. Trafikte önüne gelen kuryelere saldırıyor. İnsanlarda empati yeteneği sıfıra inmiş durumda. Biz istiyoruz ki insanlar birbiriyle daha hoşgörülü bir biçimde yaşamlarını idam ettirsinler. 

Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Soğuk, sıcak, yaz, kış demeden insanlara hizmet götürüyoruz. Yaptığımız hizmetin karşılığı bu olmamalı diyorum. Çüünkü biz dişimizi tırnağıma katarak 2 kuruşluk motorlarla, insanlara 10 liralık hizmet yapma derdindeyiz. Ama bu hizmetimizin karşılığı bize, yeri geliyor ölüm oluyor, yeri geliyor kaza oluyor. Halkın da bilinçlenmesi lazım bu konuda” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Sessizlik Bozuldu! “Artık Ölmek İstemiyoruz’ (1)

Kazançlarımız O Kadar Çok Değil!
Aldıkları ücretler üzerinden yapılan eleştirilere de yanıt veren Topuz, “Şu kadar kazanıyorsunuz diyerek sürekli bizi eleştiren arkadaşlar oluyor. Bizim kazançlarımız o kadar da afaki değerde değil. Hele ki Kayseri’de, günümüz ekonomisinde, özellikle firmaların bize dayattığı bu sistemde zaten kazancımız afaki değerlerde değil. Birbirimize biraz daha hoşgörülü, empatili olalım” diye konuştu.

Kayseri'de 11 Mahallenin Sefer Saatleri Değişti! İşte Güncel Saatler! Kayseri'de 11 Mahallenin Sefer Saatleri Değişti! İşte Güncel Saatler!

Davet!
Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı’nda çadır kurup bilgilendirme yapacaklarını dile getiren Murat Topuz, “Çadır kurup, stant açacağız. Halkımızı da bilinçlenmeye davet ediyorum. Burada broşürler dağıtacağız” dedi.

Özel Haber : Ali Yalçıntaş

Kaynak: Özel Haber