Kayseri’de dün yaşanan olayda halk sokağa döküldü. Mahalle sakinleri Suriyeli bir şahsın 5 yaşındaki çocuğu taciz etmesinin ardından ortalık savaş alanına dönerken çok sayıda çevik kuvvet polisleri bölgeye sevk edildi.

Olaylar Güçlükle Kontrol Altına Alındı

Sevgilisiyle Uyuşturucu Sevkiyatı Yapan Şüpheli Pes Dedirtti! Sevgilisiyle Uyuşturucu Sevkiyatı Yapan Şüpheli Pes Dedirtti!

Kontrolden çıkan olaylar sonrasından Suriyelilere ait işyeri ve araçlara zararlar verilirken bazı iş yerleri ateşe verildi. Gece geç saatlere kadar süren olaylarda 10 polis memuru yaralanırken olaylar güçlükle kontrol altına alındı.

Ak Partili Vekiller Sessiz Kaldı

Olay ulusal medyada büyük yankı uyandırırken hem milletvekilleri ve Parti liderleri önemli açıklamalarda bulundu. Ancak olay sonrası Ak Parti Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy ve Ayşe Böhürler dışında Hulusi Akar, Şaban Çopuroğlu ve Murat Cahit Cıngı’dan şuana kadar herhangi bir açıklama gelmedi. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç olay yerine giderken Ak Parti İl Başkanı Fatih Üzüm'de şuana kadar herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: ÖZEL HABER