Geçtiğimiz günlerde Talas Belediyesi mülkiyeti kendilerine ait olan bir ticaret arsasını satışa çıkarmıştı. Bunun ardından İYİ Partili Nafiye Akyüz, satışa çıkarılan arsanın deprem toplanma alanı olduğunu iddia etti.

İYİ Partili Akyüz, ihalenin kamuoyundan habersiz satışa çıkarıldığını belirterek şunları söyledi; "Afet noktasında önemli bir yere sahip olmasına rağmen 15 bin metrekarelik ticari alana dahil edildi ve 250 milyon lira gibi bir bedelle satışa çıkarılacak.Ayrıca nedeni bilinmemekle birlikte ihale bedelinin ödemesi 24 ay taksitlendirilecek.  Böylesi durumlarda kamuoyunun bilgilendirilmesi gerekir çünkü etrafımızdaki vatandaşlara sorduğumuzda bu konuay ilişkin bilgi sahibi kimse çıkmadı" diye konuştu.

Talas Belediyesi'nden Yanıt Gecikmedi

İYİ Partili Nafiye Akyüz'ün iddialarına Talas Belediyesi'nden yanıt gecikmedi. Talas Belediyesi yazılı bir açıklama yaparak iddiaları yalandı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Üniversite öğrencileri başta olmak üzere toplumun her kesiminden insanların yaşadığı Talas’ta bir alış veriş-ticaret merkezinin eksikliği vatandaşlar tarafından sıkça dile getirilmektedir.

İlçe sakinlerinin ihtiyacını ortadan kaldıracak bu ticaret merkezine karşı çıkarak önünü kesmeye çalışmak, ilçe gerçeklerinden uzak olmak ve vatandaşın sesine kulak tıkamak demektir. Ayrıca bilinmesi gereken bir gerçek de burasının 26.09.2016 tarih ve 9284 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmiş olduğudur.

Bölgede yapılan çalışmalar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığın proje ve uygulamalarına paralel şekilde sürdürülmektedir ve Menekşe Sitesinin inşaatı hızla devam etmektedir. Bir başka bilinmesi gereken gerçek de burası ‘deprem toplanma alanı’ değildir. Bu yöndeki iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Talas Belediyesi olarak ilçemizin hem park hem de sosyal yaşam alanı gibi ihtiyaçlarını gidermek amacıyla gerekli yerlerde gerekli adımları atmaya devam ediyoruz. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Kayserili Başkan, Cumhurbaşkanı’yla Bayramlaştı! Kayserili Başkan, Cumhurbaşkanı’yla Bayramlaştı!

Kamuoyunun bilgisine sunarız"

Kaynak: haber merkezi