Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Tomarza Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak, imza altına alındı. İmza töreni Tomarza Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşti.

Kayseri'li Genç Kız O Yarışmada İl Birincisi Oldu! Kayseri'li Genç Kız O Yarışmada İl Birincisi Oldu!

Törende konuşan Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, bir süredir devam eden görüşmelerin sonuçlandığını belirterek şunları söyledi; "Tomarza Belediyesinde çalışan kadrolu işçilerimiz için yapılan toplu iş sözleşmemizi imza altına aldık. Üyelerimizin ücretlerine ve sosyal haklarına toplu iş sözleşmemizin yürürlüğe girmesiyle devlet memurlarına gelen zam ve enflasyon farkı aynı gün ve aynı oranda yansıtılacaktır.

Tomarza Iş3

 Üyelerimize ve belediyemize hayırlı olsun. Başkanımızın Tomarza İlçemiz adına yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra üyelerimizin gönlüne dokunarak ücretlerde ve sosyal haklarda iyileştirmeler yapmasından dolayı hem kendilerine hem de toplu iş sözleşmemizin imzalanmasında katkılarından dolayı başkan yardımcımız ile müdürlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tomarza Iş2

İmza törenin de konuşan Tomarza Belediye Başkanı Osman Koç ise hayırlı olsun dileklerini ileterek sözlerine şöyle devam etti; "Anlayışımız gereği emeğin karşılığını zamanında verebilmektir. İlçemiz için yapılan yatırımların yanı sıra işçilerin alın teri kurumadan zamanın da almaları gerektiği anlayışla hareket ediyoruz. Sözleşmemiz ilçemize ve arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Editör: Ülkü Şimşek