Kayseri’de yaşanan küçük çocuğun taciz edilmesi olayından sonra Saadet Partisi Milletvekili Mahmut Arıkan’dan sert tepki geldi. Vekil Arıkan, ‘Ülkemizde sığınmacı-mülteci sorunu Ensar-Muhacir ilişkisinin çok ötesine geçmiş, artık bir yönetim zafiyeti haline gelmiştir’ dedi.

Kayseri’de yabancı uyruklu bir şahsın 6 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddialarının ardından birçok siyasi isim tepki gösterdi. Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan X isimli sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımla sert bir çıkışta bulundu.

Kayseri'de Yaz Kurslarına Sürpriz Ziyaret! Kayseri'de Yaz Kurslarına Sürpriz Ziyaret!

Aaaaarıkann

Vekil Arıkan yaptığı paylaşımda, ‘Ülkemizde sığınmacı-mülteci sorunu Ensar-Muhacir ilişkisinin çok ötesine geçmiş, artık bir yönetim zafiyeti haline gelmiştir. Aziz milletimizin bu konuda göstermiş olduğu fedakârlık her türlü takdirin üstündedir. Ancak milletimizin bu fedakârlığının, son kertede, yabancı düşmanlığı ile etiketlenip, uluslararası arenada yürütülen algı operasyonları marifetiyle çöpe atılmasına müsaade edilmemelidir. Günümüz koşullarında, mültecilerin kendi vatanlarına dönüş sürecinde gözle görülür bir ilerleme kaydedilmesi için Suriye yönetimiyle temasların hızlandırılması artık bir zorunluluk haline gelmiştir’

Türkiye’nin Çözümü Aciliyet Gerektiren Sorunları

‘Kayserimizde yaşanan üzücü olay, mültecilerin kriminalize olmuş unsurlarına karşı güvenlik birimlerimizin daha dikkatli olması ve proaktif bir yaklaşım izlemesi gerektiğini hepimize göstermiştir. Dikkatlerin başka yönlere çekilmesi için bu tür olayların akışına yön verilmesi çabalarına karşı da dikkatli olunmalıdır.  Türkiye’nin çözümü aciliyet gerektiren sorunları, biri diğerini karanlıkta bırakan bir hâle evrilmemelidir. İstismar ve şiddet vakalarına milliyet, ırk, din eksenli bakılmasını doğru bulmuyoruz. Konunun bir an önce aydınlatılması ve daha kapsamlı bir şekilde ele alınıp sonuçların kamuoyu ile paylaşılası en büyük dileğimizdir. Konunun takipçisi olacağımızdan kimsenin bir endişesi olmasın’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: ÖZEL HABER