Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2023 yılı için “Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçısı”listesini yayınladı. 2023 yılında faaliyet gösteren ve yurtdışına ürün ya da hizmet sağlayan başarılı 1000 firma listelendi.

Açıklanan rapora göre Kayseri’den 21 firma listede yer aldı.

Kayseri Ticaret Odası Ömer Gülsoy

Kayseri’den 21 firmanın kendisine yer bulduğu liste ile ilgili açıklamalarda bulunan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, “Açıklanan listede Kayseri’den 17 firmamız yer alıyor. Ancak, İhracatçılar Meclisi listesinde yer almayan ve Kayseri Serbest Bölgemizde faaliyet gösteren dört firmamız daha var. Bunlarla birlikte ilk 1000 ihracatçı listesinde Kayseri’den toplam 21 firmamız bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Kayseri’den 21 Firma O Listeye Girdi! (1)

Şehir olarak yatırım, üretim ve ihracat ile büyümemizi sürdürüyoruz diyen Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, “Sanayicilerimiz şartlar ne olursa olsun üretime ve ihracata devam ediyor. Kayseri olarak geçtiğimiz yıl 4 milyar dolara yakın ihracatımız var.

Gram ve Çeyrek Altın Güne Yükselişle Başladı! İşte Güncel Fiyatlar Gram ve Çeyrek Altın Güne Yükselişle Başladı! İşte Güncel Fiyatlar

Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi

Kayseri’den 5 bin 297 firmamızla bu güne kadar dünyanın 190’dan fazla ülkesine ihracat gerçekleştirdik. İnşallah yeni yatırım alanlarımızın da devreye girmesi ile bu rakamları çok daha yukarılara çekeceğimize inanıyorum. Ben bu vesile ile şehrimiz ve ülkemizin ekonomisine katkı sunan tüm sanayicilerimize teşekkür ediyor, listede yer alan firmalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: İHA