Tokat’ın Sulusaray ilçesinde saat 18.11 sıralarında 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Kayseri başta olmak üzere çevre illerden de hissedildi. Korku ve paniğe neden olan deprem sonrası, vatandaşlar panikle kendini sokağa attı.

Ekip Sevk Edildi!

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Hasar tespiti yapılması için Tokat ve Yozgat’a ekip sevk edildi. AFAD’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde saat 18:11'de meydana gelen #deprem sonrası Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında ilgili bütün kurumlarımız teyakkuz haline geçirilmiştir.

Tokat ilimize;

-Sivas

- Erzurum

-Samsun

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bu Hatalardan Sonra ATM Kartınızı Yutacak Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bu Hatalardan Sonra ATM Kartınızı Yutacak

-Çorum

-Amasya

Yozgat ilimize;

-Ankara

-Çankırı

-Kayseri

-Amasya

-Nevşehir

-Kırıkkale

illerimizdeki AFAD ekipleri sevk edilmiştir. AFAD Başkanımız Vali Okay MEMİŞ, AFAD Müdahale Hizmetleri Genel Müdürü ve Arama Kurtarma Daire Başkanı deprem bölgesine intikal etmektedir. Ekiplerimizin saha tarama çalışmaları aralıksız devam etmektedir” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi