Sınava Girecekler Dikkat! Giriş Belgeleri Erişime Açıldı Sınava Girecekler Dikkat! Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

Bir çok kitap kampanyası düzenleyen ve binlerce kitabı okurlarla buluşturan Kayserili muhtar yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek oluyor.
Kayseri’nin en önemli ve merkez ile içi içe olan mahallelerinden biri olan Sahabiye’de 26 yıldır muhtarlık yapan Alim Gerçel, “Bir çok kampanya yaptık. Bu kampanyalarda binlerce kitap gönderdik.

100 Bin kitaplık ‘Kuşadası Kütüphanesi’  Sürüyor

Sahabiye Mahallesi Muhtarı Alim Gerçel, “100 Bin kitaplık ‘Kuşadası Kütüphanesi’  kampanyası büyük bir hızla devam ediyor. İlk etapta 23  koliyle yaklaşık 2000  kitap Yurt İçi kargo ile Ankara’ya yola çıktı. Aşağıda  isimleri yazılı bir üniversite ve Kayseri’den bir muhtarlık çeşitli kitaplar gönderdiler. Bunlara ilaveten  bağışlarla Türk Tarih Kurumundan alınan 258 adet kitapta  6 koli olarak Türkmeneli Vakfı tarafından Sıhhiye’deki TTK mağazasından teslim alındı. 1 koli kitapta İstanbul’daki Turan Vakfı tarafından direk Türkmeneli Vakfına ulaştırıldı. Yekun 30 koli ve 2300 yakın kitap bu haftanın özeti oldu. Bugüne kadar en çok kitap bu hafta toplandı ve yapılan bağışlarla satın alındı” dedi.

Alim Gerçel

Bağışlar Sahabiye Muhtarlığı vasıtası İle Yapabilirler

Yıllardır Türkiye genelinde Kayseri İl Merkezi başta olmak üzere bir çok ilçe, kasaba ve köylerimizde bir çok kütüphane, kitaplık, kültür ocağı adı altında okuma salonları kurduğunu belirten Alim Gerçel, “Son olarak Aydın Kuşadası'nda bulunan Kuş Adası Kültür Ve Turizm Derneği Başkanı hemşehrimiz Mahmut Ökcesiz'in  başlattığı Kerkük Kütüphanesi için açtıkları kampanyanın Kayseri Merkezi olarak Muhtarlığımızdan talebi üzerine çeşitli kuruluşlarımızın ve gönül dostlarımızın destekleri ile kitap toplama kampanyasını devam ettirmekteyim gelen kitapları en kısa zamanda Ankara Merkezli Kerkük Türkleri vakfına göndermekteyim. Bugüne kadar binlerce kitap ve dergi hedefine ulaştırılmıştır. Bu konuda değerli kültür dostu hemşehrilerimizin destek ve ilgilerini beklemekteyim bağışlarını Sahabiye Muhtarlığımız vasıtası ile yapabilirler.” diye konuştu.

Sahabiye12

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu