Kayseri'deki market alışverişlerinde vatandaşlar genellikle ucuz ürünlere yöneliyor. Ekonomik krizin sürekli artmasıyla birlikte halk, ucuz ve indirimli ürünlerde çare buluyor. Ancak indirimli ürünlerin bazı durumlarda vatandaşa yarardan çok zarar sağladığı görülüyor.

Kayserililer Dikkat! İndirime Kanmayın!

Son Kullanma Tarihi Yakın Ürünler İndirimle Satılıyor

Zafer Partisi Başkan Adayı: Erciyes’in Etrafında Demir Hattı Kuracağız Zafer Partisi Başkan Adayı: Erciyes’in Etrafında Demir Hattı Kuracağız

Bazı marketlerde indirim adı altında satılan ürünlerin son kullanma tarihi çok yakın olabiliyor. Bu durumla karşı karşıya kalan vatandaşlar, indirimin neden yapıldığını anlıyor. Üç alana bir bedava kampanyası veya yüzde 50 indirim gibi satışlar, beklenmedik sonuçlara yol açabiliyor. Tarihi yaklaşan ürünlerin elden çıkarılması amacıyla yapılan indirim politikası, tüketicinin sağlığını hiçe sayıyor.

Ürünler İndirim Adı Altında Kendi Fiyatıyla Satılıyor

Bazen son kullanma tarihinde herhangi bir sorun olmadığı halde tüketici kandırılabiliyor. Marketlerde indirim yapıldığı ve ürünün yarı fiyatına düştüğü söylense de aslında durum, ürünün sabit fiyatıyla satılmasını sağlamaya yönelik oluyor.

Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu gibi durumlarda tüketiciye, çok fazla indirim yapılan ürünlere dikkat etmeleri ve son kullanma tarihlerini incelemeleri öneriliyor. Aynı zamanda indirim yapıldığı söylenen ürünlerin sabit fiyatlarının araştırılması ve gerçekten bir indirim yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.

Kaynak: Özel Haber