Şehrin en kalabalık nüfusunun yaşadığı bölgeye Kayseri Büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesiste sona gelindi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Memduh Büyükkılıç, şantiye alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İldem Sosyal Yaşam Merkezi Projesi'nde incelemelerde bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Vatandaşlarımız bu hizmetleri hak ediyor. Bizleri seven, güvenen hemşehrilerimize layık olma yolunda durmak yok, koşmaya devam diyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Melikgazi ilçesi İldem bölgesine hitap edecek ve mahalle sakinleri ile bölgeye canlılık katacak olan toplam 4 bin 400 metrekare inşaat alanına Kayseri Büyükşehir Belediyesi İldem Sosyal Yaşam Merkezi'nin çalışmalarını yerinde inceledi. İldem Sosyal Yaşam Merkezi incelemesinde Büyükkılıç'a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Ali Hasdal, daire başkanları ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

İldem Sosyal Yaşam Merkezi'nde Sona Yaklaşıldı4 Kopya

Bölge En Çok Gelişen Semt Oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “İldem bizim en çok gelişen ve büyük bir nüfus potansiyelinin olduğu önemli bir semtimiz. Buradaki vatandaşlarımızın özellikle hanımlar ve gençlerimizin özel beklentisi vardı. Hem spor yapalım hem eğitim bağlamında kendimizi daha donanımlı hale getirelim şeklinde. Ayrıca gençlerimizin kütüphane ihtiyaçları, bu konuları içeren bir anlayış içerisinde hem hanımefendilere hem beylere hitap eden yüzme havuzlarımız, spor alanlarımız ve tabi ki en önemlisi gençlerimizin donanımlı, dijital boyutuyla aynı zamanda kitap donanımıyla zengin olan kütüphanemiz ile hizmete sunuyoruz.”

İldem Sosyal Yaşam Merkezi'nde Sona Yaklaşıldı2

Araç Sahipleri Dikkat! Azami Hız Sınırı Değişiyor! Araç Sahipleri Dikkat! Azami Hız Sınırı Değişiyor!

Projenin 1 Ay İçinde Bitmesi Bekleniyor

Projenin bitme aşamasına yaklaştığını kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç; "Yaklaşık bir ay sonra inşallah toparlanır ve bitmiş olur. Çevre düzeniyle birlikte büyük ihtimalle Ağustos ayına vatandaşlarımız buradan rahatlıkla dört dörtlük hizmetini alır bir konuma gelmiş durumda. Gerçekten önemli bir merkezimize, önemli büyüklükte bir havuzumuz ve sosyal, kültürel yönüyle zengin olacak bir tesis var. Toplamda 4 bin 400 metrekare inşaat alanını içeren önemli bir merkez. Hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Yüklenici firmamıza özellikle teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

İldem Sosyal Yaşam Merkezi'nde Sona Yaklaşıldı1 Kopya

Yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz

Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğini söyleyerek, “Vatandaşlarımız bu hizmetleri hak ediyor. Malum Talas'ımızda, Altınoluk bölgemizde yine aynı şekilde Ziya Gökalp Mahallemizde bu tür tesislerimizi, beklentilere cevap verme bağlamında sürdürüyoruz” dedi. İlçelerde de benzer çalışmaların ilçe belediye başkanları tarafından hayata geçirilmekte olduğunu hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Aynı zamanda çok değerli ilçe belediye başkanlarımız da yine o bölgedeki insanların ihtiyaçlarına cevap verme mantığı içerisinde çalışmalar yapıyorlar. ” dedi.

İldem Sosyal Yaşam Merkezi içerisinde, Bay ve Bayan Yüzme Havuzu, Fitness Salonları, Stüdyolar, Sauna ve Buhar Odaları, Eğitim ve Sosyal Faaliyetlere Hizmet Edecek Çalışma Odası, Bilgisayar Odası, Kütüphane, Kafeterya bulunacak. Ayrıca çocuklar için de çocuk kütüphane salonu ve çocuk oyun alanı yer alacak olan projede, yapı genelinde tüm bu işlevlere hizmet eden yarı açık ve açık alanlar da mevcut olacak.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ