Kayseri’nin el değmemiş bakir güzellikleri, sıcakkanlı insanları ve onca medeniyete ev sahipliği yapmış bir kent olarak Türkiye’nin dikkatini çekmeye devam ediyor. Kayseri ilçeleri birbirinden güzel olurken, öyle bir ilçe var ki… Bu ilçeyi görenler hayrete düşüyor. Çünkü burası Kayseri’nin gizli mabeti ve Türkiye’nin saklı cenneti.

Kayseri’nin en güzel ilçelerinden biri olan Yahyalı’da gezip görülmesi gereken ve Türkiye’de sayılı yeşil alanlardan olan çok fazla yer bulunuyor. Kayseri’de gezip görülmesi gereken Yahyalı ilçesinde bulunan bu harika yerleri sizler için derledik. İşte o yerler…

Kapuzbaşı

Kapuzbaşı Şelaleleri

Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olan Kapuzbaşı Şelaleleri, Kayserililerin uğrak noktası olmaya devam ediyor. Vatandaşlar boş zamanlarını arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle doğada, şehrin karmaşasından uzak ve şelalenin verdiği o harika ses ile geçirmek istiyorlarsa eşsiz Kapuzbaşı Şelalesini tercih edebilir. Kapuzbaşı, Yahyalı merkeze yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunuyor. Buranın tadını çıkarmayı unutmayın.

Derebağ

Derebağ Şelalesi

Konum itibarıyla Yahyalı merkezi çok yakın bir konumda olan Derebağ Şelalesi, Kayseri’nin Karadenizi. Yemyeşil ağaçların ortasında, kuş sesleri ile şelalenin sesini dinlemek isteyenler için burası çok ideal bir tercih olacak. Derebağ Şelalesi Tabiat Parkı olarak da bilinen bu yer buraya gelenleri kendine hayran bırakıyor.

Sultan Sazlığı

Sultan Sazlığı

Sultan Sazlığı ev sahipliği yaptığı 300 civarında kuş türü ve 400’e yakın bitki türü Kayseri’de her mevsim görmeye değer bir yer haline geliyor. Bu yerde yaz aylarında sazlıklar arasında kayıkla gezebilir, gözlem evinden ortamı fotoğraflayabilir veya bünyesinde barındırdığı Flamingo kafede oturup bir şeyler içebilirsiniz. Türkiye’nin en önemli kuş cenneti olarak bilinen Sultan Sazlığı misafirlerini bekliyor.

Hacer Ormanı

Hacer Ormanı

Aladağlar Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Hacer Ormanları dik yamaçlardan oluşan bir vadiyi saran el değmemiş bakir güzellikleri ve yemyeşil ağaçlar ile kaplı Türkiye’nin en iyi post ormanıdır. Hacer Ormanına gelerek bol oksijenli ortamda gününüze renk katıp, Kayseri’yi bir kez daha sevebilirsiniz.

Zamantı Irmağı

Zamantı Irmağı

Dünyaca Ünlü Yazar Fransa’da Sevenleriyle Buluştu! Dünyaca Ünlü Yazar Fransa’da Sevenleriyle Buluştu!

Zamantı Irmağı, Yahyalı’da 50 km’lik bir uzunluğa sahip olurken, Kayseri’de güçlü su debisi bulunan ırmaklardan biri olan bu yer Rafting ve Kano gibi heyecan verici su sporları yapmak isteyenler için ideal bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Zamantı Irmağı’nda kafanızı dinlerken, doğanın eşsiz uyumuna kendinizi kaptırmayı unutmayın.

Kaynak: ÖZEL HABER