Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde belediye ekipleri tarafından titiz bir çalışma başlatıldı. Çevre yenileme ve yol çalışması kapsamında 28 Haziran tarihine kadar kapalı olacak Kapuzbaşı Şelaleri’ne giden giriş yolu üzerinde çalışmalar başladı.

Kayseri’nin ve Yahyalı’nın turistik merkezi olarak en önemlilerinden olan Kapuzbaşı Şelalesi'ne giden yol, uzun zamandır vatandaşların şikayet ettiği konulardan birisiydi. Yolun daha konforlu ve güvenli hale getirilmesi için çalışma başlatan Yahyalı Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile belirlenen tarihte yenilemeyi tamamlamak için kararlı.

Yahyalı Kapuzbaşı Asfalt Çalışması 4 (1)

Yahyalı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise ; ”Kapuzbaşı Şelalesi'nde sürdürülen sıcak asfalt kaplama çalışmalarımız, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Yahyalı Belediyesi'nin iş birliğiyle hızla devam ediyor. Şelalenin doğal güzelliklerine daha kolay ve güvenli erişim sağlamak amacıyla yürütülen bu proje, bölgemizin turizm potansiyelini artırmayı hedeflemektedir.

Yahyalı Kapuzbaşı Asfalt Çalışması 2 (1)

Belediyemiz Asfalt Tesisinde üretilen yüksek kaliteli sıcak asfalt, büyükşehir belediyemizin deneyimli ekipleri tarafından titizlikle Kapuzbaşı Şelalesi yollarına seriliyor. Bu sayede, ziyaretçilerin şelaleye ulaşımı daha konforlu ve güvenli hale getiriliyor.

Yahyalı Kapuzbaşı Asfalt Çalışması 3 (1)

Kayseri’de Kurban Bayramı İçin Onlara İzin Yok! Kayseri’de Kurban Bayramı İçin Onlara İzin Yok!

Çalışmalarımızda verdikleri destek ve katkılardan dolayı Kayseri Valiliği'ne ve Kayseri Büyükşehir Belediyemize içtenlikle teşekkür ederiz. Bu iş birliği sayesinde, hem yerel halkımızın hem de misafirlerimizin doğa harikası Kapuzbaşı Şelalesi'ne daha iyi şartlarda ulaşmasını sağlayarak, bölgenin cazibesini artırmayı amaçlıyoruz.

Yahyalı Kapuzbaşı Asfalt Çalışması 6 (1)

Yol yapım çalışmalarımız sırasında çevreye duyarlılıkla hareket edilmekte olup, doğal alanın korunmasına azami özen gösterilmektedir. Bu projeyle birlikte, bölgemizin turizm değerine değer katarken, çevreye olan sorumluluğumuzu da unutmuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yahyalı Kapuzbaşı Asfalt Çalışması 6 (1)

Kaynak: Özel Haber