MHP 27-28. Dönem Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, TOKİ ihalelerinin 2024 Mayıs ayında başlayacağını duyurdu.

Yapılan TOKİ konut çalışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kayseri'nin birçok ilçesinde çalışmalar yaptı.

Kocasinan Projesi İçin Start Verilmişti

Daha önce Kocasinan projesi için start veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yenilikler gelmeye devam ediyor. Kayseri'nin Melikgazi, Kocasinan, Bünyan, İncesu, Pınarbaşı ve Yahyalı gibi birçok ilçesinde kurulan TOKİ konutları ile projenin daha da genişletilerek her yere ulaştırılması sağlanıyor.

Gerçekleşen TOKİ İhaleleri

TOKİ Kayseri Kocasinan projesinin , Erkilet Mahallesi'nde yükselişe geçeceği konuşuldu. İhalesi yeni gerçekleşen Kocasinan Erkilet TOKİ projesinde toplam 572 adet konutun yer alacağı ve projede 649 adet konutun olacağı kaydedildi. Ayrıca TOKİ Afyon Merkez projesinin de ihalesi gerçekleştirildi.

200 Konutluk Çalışmalar Yapılacak

Şimdi ise yeni TOKİ konut çalışmaları Bünyan'da yapılacak. Bünyan Cezaevi Bölgesinde 200 konutluk 3. Etap TOKİ çalışmalarının sürdürüleceğini duyuran Mustafa Baki Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüşmeler yaptığını bildirdi.

Kayseri Büyükşehir, TBB Dergisi’nde Geniş Yer Buldu Kayseri Büyükşehir, TBB Dergisi’nde Geniş Yer Buldu

'Sevdamız Bünyan'

Ersoy,  'Sevdamız Bünyan' diyerek başlattığı yazılı açıklamada, "Bünyan Cezaevi Bölgesine 200 Konutluk 3. Etap TOKİ Çalışmaları, bugün yapmış olduğumuz telefon görüşmesi neticesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'nin talimatıyla Mayıs 2024 Tarihinde İhalesi yapılarak başlayacaktır. Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki Beyefendi'ye Teşekkür Ediyor, Bünyanlı hemşerilerimize hayırlı olsun diyorum" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi