Süper Lig’de mücadele eden Kayserispor’un genç isimleri Milli Takıma davet edildi. Genç oyuncular UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Finalleri öncesi turnuva maçı için Milli Takımın kampına dahil oldu.

Baran Ali Gezek Yeni

Kayserispor Burak Yılmaz İle Devam Edecek Mi? Kayserispor Burak Yılmaz İle Devam Edecek Mi?

Kayserispor’un alt yapısından yetişen ve gelecek vaad eden isimler arasında yer alan Baran Ali Gezek 2023-2024 sezonunda süper ligde 10 maçta forma giyerken genç oyuncu toplam 128 dakika sahada kaldı. Baran Ali Gezek 3 Türkiye Kupası’nda forma şansı bulurken genç oyuncu 251 dakika sahada kaldı. Baran Ali bu süre içerisinde 1 gol 1 asistle takımına katkı sağladı.

Muhammed Eren Arıkan Yeni

UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Finallerine Hazırlık

Kayserispor’un bir diğer genç yıldızı olan Muhammed Eren Arıkan, 2023-2024 sezonunda 1 Süper Lig 1 Türkiye Kupası maçlarında forma şansı buldu. Genç oyuncu Süper Lig’de 9 dakika Türkiye Kupası maçında ise 18 dakika forma şansı buldu.

U19 Millî Takımının 4-10 Haziran tarihleri arasında Moldova'da katılacağı Uluslararası Turnuva hazırlıklarına Kocaeli'de başlarken U19 Millî Takım, 2 Haziran Pazar günü Moldova'ya gidecek. 

Ay-yıldızlılar, Temmuz ayındaki UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Finalleri öncesi son hazırlıklarını bu turnuvada gerçekleştirecek. U19 Millî Takımımız turnuvada Kazakistan, Moldova ve Azerbaycan ile mücadele edecek.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu