Kızılay, yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi hedefleyen yeni bir kampanya başlattı.

Bu hedef doğrultusunda "Bu Ramazan Sensiz Olmaz" Ramazan Kampanyasıyla yardımseverlerin yaptığı yardımları milyonlarca insanın sofrasına taşımak için kuruluşta çalışan gönüllüleri ve uzman personelini harekete geçirdi.

300 Binden Fazla Gönüllü Destek Oluyor

Bu kampanyayı gerçekleştirmek üzere Kızılay, şubeleri, temsilcilikleri, Genç Kızılay, Kızılay Kadın, Engelsiz Kızılay üyeleri, dünya üzerindeki temsilcilikleri ve 300 binden fazla gönüllüsünün desteğini alıyor.

Kızılay, bu yardım kampanyası çerçevesinde yardımları ulaştırmak için seferber oluyor. Yardımlarının büyük bir bölümünde ailelere nakdi olarak destek olan Kızılay, bunun yanı sıra aşevlerinde hazırlanan sıcak yemekler, kavurma konserveleri, gıda kolileri ve bayramlık giyim yardımlarını ihtiyacı olanlara ulaştırmak ve Ramazan'ın bereketini yaşatmak için çalışıyor. Kızılay, bu yardımlarını hayırseverlerin bağışlarıyla daha da artmasını planlıyor.

Kayseri'de Bu Haftasonu Noterler Açık Olacak Mı? Kayseri'de Bu Haftasonu Noterler Açık Olacak Mı?

Kırmızı Sade Fotoğraflı Haber Son Dakika Instagram Gönderisi (3) (1)

2 Bin TL'den 617 Milyon TL'lik Nakdi Destek Sağlanıyor

Yardıma muhtaç ailelerin alışverişlerini yapabilmeleri ve istedikleri şeylere ulaşabilmeleri için nakdi destek verilmesi başta tutuluyor. Nakit Temelli Yardım Sistemiyle, depremden doğrudan etkilenen 11 şehir ile dolaylı olarak etkilenen 6 şehir olmak üzere 17 ilde yaşayan afetzedelere ve 64 ildeki ihtiyaç sahiplerine hane başı 2 bin TL'den 617 milyon TL'lik nakdi destek sağlanıyor.

Yardım Malzemeleri de Sağlanıyor

Planlamalar doğrultusunda bu yardımlara ek olarak ihtiyaç sahiplerine 25 milyon TL'lik nakdi destek daha veriliyor. Nakdi desteğin yanı sıra yardım malzemeleri de ulaştırılıyor.

4 Milyon Kişilik İftarlık Yemek Verecek

Zekat, Fitre ve Fidye bağışlarıyla ihtiyaç sahibi ailelere destek olan Kızılay, aynı zamanda aşevi hizmeti de sunuyor. Aşevlerinde sunulan sıcak yemeklerle ihtiyaç sahiplerinin sofralarına konuk oluyor. Kızılay aşevleri, hayırseverlerin bağışları ile kaynıyor ve günlük yaklaşık 81 bin kişilik sıcak yemek dağıtımıyla vatandaşların iftarlık ve sahurluk yemek ihtiyacını karşılıyor. Ülke genelindeki 42 aşevi bulunan Kızılay, deprem bölgeleri de dahil olmak üzere kurduğu iftar sofralarıyla 105.4 milyon TL değerinde yaklaşık 4 milyon kişilik iftarlık yemek verecek.

Kaynak: İHA