Ünlü manken Deniz Akkaya bir süredir kızıyla yaşadığı sorunlarla gündeme geliyordu. Akkaya'nın eski eşi Efe Önbilge kızını almak için harekete geçti. Mahkeme kararıyla kızın velayeti babaya verildi. Bu olayın ardından Önbilge ve kızı kavuştu. Sarıldıkları görüntü gündem olurken ünlü manken sessizliğini bozdu.

Kayserili Ünlü Manken Kızını Kaybetti!-4 

Kızının Kendisine Şiddet Uyguladığını İddia Etmişti

Deniz Akkaya bir süredir yaşadığı polemiklerle sosyal medyanın dilini düşürmüştü. Ünlü manken son olarak kızı Ayşe ile yaşadığı sorunları anlatarak adeta ateş püskürmüştü. Kızının kendisine şiddet uyguladığını ve balkona kilitlediğini iddia eden Akkaya ağıza alınmayacak sözleriyle pes dedirtmişti.

Kısmetse Olur Cansel'i Tanıyabilene Aşk Olsun! O Artık Başka Biri! Kısmetse Olur Cansel'i Tanıyabilene Aşk Olsun! O Artık Başka Biri!

Velayet Babaya Verildi

Kızı koruma altına alınan Akkaya onu kendi isteğiyle çocuk esirgeme kurumuna yolladığını söylemesiyle de çok konuşulmuştu. Eski eşi hakkında da ağır ifadeler kullanan ünlü isme eski eşi yaptığı hamleyle karşılık vermişti. Önbilge eski eşine konuşmama yasağı aldırmıştı. Sonrasında ise kızlarının velayeti babaya verilmişti. 

Kızıyla Kavuştuğu Görüntü Ortaya Çıktı

Londra'da yaşayan Efe Önbilgin, 15 yaşındaki kızının velayetinin kaldırılması için 29 Mayıs 2024'te İstanbul 4. Aile Mahkemesi'nde dava açtı. O davada, ara karar açıklandı. Açıklanan kararda; Ayşe Önbilgin'in babasıyla kalmak istediği ve eğitimine babasının yanında devam etmek istediği bildirildi. Bu karar sonrasında kızı babasına teslim edildi.  Bu anın görüntüsünü Avukat Şeyda Yıldırım yayımladı.

Kızını Velayetini Kaybeden Kayserili Manken'den Açıklama Geldi!

‘Hüzün ve Sevinci Bir Arada Yaşıyorum’

Yaşanan olaylardan sonra ünlü manken sessizliğini bozdu. Deniz Akkaya da sosyal medya hesabından sabah saatlerinde bir paylaşım yaparak kendisine gelen destek mesajlarını paylaştı.

Akkaya, paylaşımında "Annelerin sessiz çığlıklarına vesile olmuş olmam belki de kültürümüzün getirdiği annenin üzerindeki bu gizli baskının benimle birlikte ortaya çıkmasından dolayı farklı bir hüzün ve sevinci bir arada yaşıyorum" ifadelerine yer verdi.

‘Babalık Makamının Hakkını Veren…’

Aynı zamanda babalar gününü kutlamayı ihmal etmeyen ünlü manken, "Bu arada evlatlarına tek başına bakan/hem anne hem baba olan/eşlerine sonsuz desteğiyle babalık makamının hakkını veren tüm babaların babalar gününü kutlarım" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi