Eğitimden sanata, spordan kültüre hayatın her alanında engelli vatandaşlar için sosyal bir ortam oluşturacak okulu Kocasinan Belediye başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ziyaret ederek çalışmaları yerinde kontrol etti.

  Başkan Çolakbayrakdar, dezavantajlı grupların hayata daha fazla katılması için yoğun gayret sarf ettiklerini belirterek, “Engelsiz bir yaşam için engellilerin her zaman yanlarındayız” dedi.

LGS kapsamındaki merkezi sınav için başvuru süresi uzatıldı LGS kapsamındaki merkezi sınav için başvuru süresi uzatıldı

Kocasinan4 (1)

Kocasinan’ın farklı yerlerinde ihtiyaç duyulan okulların yapılması için çalışmalar yapacaklarını belirten Çolakbayrakdar, “Ahievran Mahallesi’nde eğitim kompleksinin bir parçası olan ve engelli yavrularımız için yapılan okulun inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yılın sonunda başladığımız okul, planladığımız program dahilinde bu yıl eğitim-öğretime hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Kocasinan2 (1)

Engelli yavrularımızın eğitim alabilmeleri özellikle aileleriyle birlikte bir eğitim programı dahilinde yer alması ayrı bir önemlidir. Bu okulun özellikle tematik önemi var.

Bütün engelli gruplar; kadın, erkek, genç ve yaşlı dezavantajlı kardeşlerimizi sosyal hayatın içerisine dâhil etmek ve eğitim alabilmelerine fırsat sunabilmek adına yapılacak olan bir mekândır. Aktivite ve etkinliklerin yanı sıra bu yapılan mekânlar, hayatın içinde hep birlikte yaşama imkânı sağlayacak. Tesisimizin, kazasız belasız bitmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kocasinan (1)

Kaynak: iha