İYİ Partili Dursun Ataş Kayseri'nin ekonomik durumuyla ilgili kaygı verici tabloyu meclis gündemine taşıdı. Şehideki sigortalının son 33 ayda en düşük seviyeye gerilediğini belirten Ataş, Esnaf Odası'na kayıt yaptıran esnafın üçte 1’inden fazlasının kepenk kapattığını vurguladı.

Kayseri’de ortaya çıkan Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine dikkat çeken Ataş, şunları söyledi; "Bir zamanlar ticaret ve sanayi şehri olarak bilinen seçim bölgem Kayseri’de resmî kurumlardan alınan veriler düşündüren tabloyu gözler önüne sermektedir" dedi.

İyi Partili Meral Akşener’in Yeni Adresi Belli Oldu! İyi Partili Meral Akşener’in Yeni Adresi Belli Oldu!

"Esnafımıza Mahrum Bırakıldığı Destek Ve Teşvikler Verilmeli"

Konuşmasında Ak Parti'ye çağrıda bulunan Ataş, sözlerine şöyle devam etti; "Sosyal Güvenlik Kurumunun Şubat 2024 verilerine bakıldığında Kayseri’de şubat ayında 4/B kapsamında sigortalı çalışan sayısı yıllık yüzde 4,9 azalarak 49.059 olarak gerçekleşmiştir.

 Bu rakam Kayseri’de son 33 ayın en düşük seviyesidir. Bu nedenle, çok geç olmadan Kayseri’nin ticaretine büyük katkı sağlayan esnafımıza mahrum bırakıldığı destek ve teşvikler verilmeli, yüksek BAĞ-KUR primi düşürülmeli, krediye ulaşım kolaylaştırılmalıdır" diye konuştu.

Kaynak: haber merkezi