Adana'da yaşanan vahim olayda, bir besici olan Abdulcabbar T. (40), sürüden ayrılan bir koyunu acımasızca havaya atıp yerde tekmeledi. O anlar, olay yerinde bulunanların cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, şiddet dolu görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti. Abdulcabbar T.'nin, koyunu hasta olduğu gerekçesiyle bu vahşete maruz bıraktığı ortaya çıktı.

Gjgjhg (1)

Olay, 20 Haziran'da Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Karslılar Mahallesi'nde gerçekleşti. Besici, sürüsünden ayrılan koyunu önce tekmeleyip sonra da havaya kaldırarak yere vurdu. Koyun, bu şiddet sonrası baygın bir şekilde yerde yatarken çevredeki insanlar büyük üzüntü ve tepki içinde kaldı. İhbar üzerine bölgeye polis ve belediye ekipleri sevk edildi. Veteriner müdahalesinin ardından koyun, belediye barınağına götürüldü.

Koyun Hastaydı Sürekli Sürünün Arkaında Kalıyordu!

Kilolarca Uyuşturucu Yakalattı! Açıklaması Herkesi Şok Etti Kilolarca Uyuşturucu Yakalattı! Açıklaması Herkesi Şok Etti

Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler sonrası Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Güvenlik kameraları incelenerek sürüyü takip eden ekipler, şüphelinin kimliğini tespit edip adresine ulaştı. Abdulcabbar T., gözaltına alındıktan sonra emniyetteki sorgusunda, "Koyun hastaydı, sürekli sürünün gerisinde kalıyordu. Onun yüzünden sürüyü kaybedecektim. Amacım koyuna zarar vermek değildi. Bir anlık sinirle yaptım, pişmanım" şeklinde ifade verdi.

Şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ederken, barınakta bakımı yapılan koyun ise hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Bu üzücü olay, hayvan hakları savunucuları ve kamuoyunda büyük infial yarattı. Besici Abdulcabbar T.'nin savunması ise kamuoyunda şiddetle tartışılmaya devam ediyor.

Kaynak: İHA